Wpis z mikrobloga

MAcie jakieś tipy jak szybko nauczyć się angielskiego w stopniu komunikatywnym? oglądam codziennie podcasty i jakieś kanały o nauce angielskiego gdzie są jakieś krótkie zdania. Obecnie słyszę każde słowo z podcastów czy youtuba ale nie mogę zapamiętać słówek przez co nie wiem co które słowo znaczy.
Codziennie słucham tego wszytskiego około 5h i jest jakiś progres ale nie taki jak bym chciał.
jakieś tipy?
#angielski #angielskizwykopem
  • 7
  • Odpowiedz
jakieś tipy?


@reca: Jeden najważniejszy: nie zapomnij o mówieniu. Rozumieć ze słuchu się nauczysz, z czytaniem problemu nie będzie ale będziesz chciał coś powiedzieć i niespodzianka gotowa.
  • Odpowiedz
@reca: musisz gadać jak chcesz używać go do komunikacji, ale gdyby były szybkie metody na naukę języka to byś je bez problemu znalazł.
Nie ma drogi na skróty niestety, wszystkie superduper metody to scam
  • Odpowiedz
@reca: Pozwiec zamiast 5 godzin proponowalbym dwie sesje po godzinie dziennie i znajdz jakies grupy z poczatkujacym angielskim w internecie w ktorych ludzie komunikuja sie i rozmawiaja na kamerkach o duperelach cwiczac swoj angielski.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@usunalemkonto: Pracuje jako kierowca i po prostu włączam podcasty i tak leci z listy a ja powtarzam, ale mam problem z zapamiętaniem niektórych słów.
  • Odpowiedz
@reca: input jest ważny, co prawda jedne źródła podają ze słuchanie jest ważniejsze od mówienia, ja polecam spróbować na własnej skórze co w danej chwili jest Ci potrzebne, ja miałem taki czas w swoim życiu, że brałem nawet po 2h korków dziennie, ale w pewnym momencie stwierdziłem, że z lekcji na lekcje w ogóle żadnych nowych słów nie używałem, więc się skupiłem na słuchaniu i notowaniu nowych zwrotów
Nie da się
  • Odpowiedz