Wpis z mikrobloga

Chciałbym sobie kupić rower. Nie oczekuję wiele i nie chciałbym wydać więcej, niż 2k. Myślę, że trasy 30 - 100 km w okolicach Wrocławia (może do jakichś pobliskich miast, może obwodnice, tego jeszcze dokładnie nie wiem). Kilka lat temu jeździłem sporo na rowerze i może fajnie byłoby do tego wrócić.

Znalazłem Tribana RC100, który idealnie mieści się w moim budżecie i wygląda ok - https://www.decathlon.pl/p/rower-szosowy-triban-rc100/_/R-p-305831.

Na forach rowerowych poczułem sie trochę, jak na elektrodzie i widziałem tyle samo opinii mówiących, że to spoko stosunek jakości do ceny i tyle samo, że to strzał w kolano kupować ten rower, więc może wy mi powiecie, czy ten rower będzie spoko, żeby w ogóle zobaczyć, czy się wkręcę, a wtedy ewentualnie na następny sezon kupi się już coś lepszego.

Nomenklatura rowerowa jest mi obca, więc w miarę możliwości prosiłbym prosto xD

#rower #gravel #szosa
  • 11
  • Odpowiedz
@jakinickk: kup tego tribana i zacznij jeździć. Nabierzesz wniosków i wyrobisz sobie opinię, sprawdzisz czy taka szosa jest właśnie dla ciebie. Jeśli ci się spodoba to potem kupisz kolejną, lepszą.
  • Odpowiedz
@jakinickk z tym napędem i bez klamkomanetem możesz się zniechęcić. Za 2700 idzie wyrwać Tribana rc500 z decathlon i na tym sprzęcie pojeździsz przyjmnie naprawdę długo jak się wkręcisz.
  • Odpowiedz
@jakinickk: jeśli celujesz w coś z barankiem, to kup przynajmniej rower z klamkomanetkami. Ten triban ma wajchę do zmiany przełożeń jak rower sprzed 50 lat.
Ja bym dołożył te kilka stówek, żeby potem nie wymieniać za chwilę roweru. Może być jakiś minimalnie wyższy model z deca czy np
https://szybkierowery.pl/produkt/sensa-romagna-sora-2024/
Ewentualnie możesz iść w jakiegoś crossa, wtedy polecam np Lazaro.
Opcją do rozważenia może być też zakup używanego roweru, ale jak się
  • Odpowiedz
  • 3
@sargento: no właśnie do takiego podejścia mi najbliżej i bardzo możliwe, że tak się ostatecznie stanie.

@LaFlecheWallonne: gravel wydał mi się najlepszą opcją i jestem już chyba przekonany do takiego typu, ale niewykluczone, że nie jest to jeszcze ostateczna decyzja - jestem mocno niezdecydowany

@drwal_i_drewutnia: dzięki za propozycję, ale to samo, co koledze wyżej odpowiedziałem + nie wiem, czy jest to rzeczywiście bloker, ale rozmiar za duży dla mnie
  • Odpowiedz