Wpis z mikrobloga

mam taką zagwozdkę i łudzę się, że wykopki dadzą mi obiektywnie, dobrą radę... albo po prostu jakąś. Zgłosiłem w swojej firmie, chęć zmiany projektu, bo tutaj czuję się już wypalony i chciałbym również spróbować czegoś innego. Niestety, nałożyło się to w czasie z obecną sytuacją na rynku, a później dotarło do mnie info, że w firmie posucha, nie otwierają nowych projektów, a niektóre są kończone. Na benchu z mojego stacku siedzi 80 osób, które czekają na swoją szansę. Proces offboardingu trochę trwa, najpierw trzeba znaleźć kogoś na moje miejsce, wtedy ja zejdę na bench i będą szukać mi projektu ale obecna sytuacja w IT, sprawia że poczułem się nieco niepewnie z moją decyzją i nachodzą mnie kolejne wątpliwości. Uważam, że lepiej mieć projekt, niż go nie mieć, przynajmniej na ten moment. Mam jeszcze dać ostateczną odpowiedź, po majówce, czy chce jednak zostać. Jestem tu leadem, po raz 1 w życiu, więc mam też szansę się uczyć tego fachu, no i spałbym spokojniej. Mógłbym ewentualnie, chodzić sobie na rozmowy do innych firm, bo tak to czuję się jakbym rzucił wypowiedzenie i szukał, a kolejność powinna być inna xD

#programista15k #programowanie #pracait

Czy powinienem zmieniać projekt

  • tak 24.6% (30)
  • nie 75.4% (92)

Oddanych głosów: 122

  • 12
  • Odpowiedz
Zgłosiłem w swojej firmie, chęć zmiany projektu, bo tutaj czuję się już wypalony i chciałbym również spróbować czegoś innego. (...) Jestem tu leadem, po raz 1 w życiu,


@dobry-informatyg: Jakiego stanowiska oczekujesz na nowym projekcie? Zdajesz sobie sprawę, że management mógł odebrać Twój wniosek jako nieumiejętność odnalezienia się w nowej roli?
  • Odpowiedz
@eehhh: albo gorzej ale nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz. Mi bardziej chodziło o poznanie innych technologii

@pa6lo: nie sądzę, ponieważ odbyłem rozmowę i podałem merytoryczne powody mojej decyzji. Jestem w tym projekcie od kilku lat więc nowa rola nie ma nic do rzeczy.
  • Odpowiedz
@dobry-informatyg: zmieniaj. nie wiem co to za korpo, że 80 glow na benchu ale u mnie np manager wie kto jest dobry i potrafi kogoś dobrego polecić w pierwszej kolejnosci, zanim poleci slabszych (i tanszych). Jeżeli czujesz się dobry/ok to zmieniaj śmiało. Ja w tym roku zmieniłem jeden projekt, bo mi wolnego nie chcieli dać :D i zaraz znalazłem nowy, a na stary wracam jak tylko skończe ten nowy, tyle ze
  • Odpowiedz
@card_man: no to musi być jebitna firma. moja firma ma dziesiątki tysięcy osób na całym swiecie, a gdyby 80 osób Z MOJEGO zespołu bylo na ławce, to byłoby to z 80% zespołu xD więc op pewnie pracuje w jakimś infosysie czy amazonie gdzie podjeżdżają pod mln
  • Odpowiedz
@peoplearestrange: no właśnie szkopuł tkwi w tym, że ja nie wiem czy jestem wystarczająco dobry na obecny rynek, Nie byłem na rozmowie rekrutacyjnej od 4 lat, ponieważ nie chodziłem dla rozrywki. Tutaj niby pracuję z kilkoma technologiami oraz koncepcjami, które dzisiaj są obecne ale dawno nie siedziałem nad leetcode, ani nie siedzę po pracy, tylko klepie typowy biznes logic, a teraz to nawet już mniej, ponieważ jakąś część mojego czasu, zajmują
  • Odpowiedz