Wpis z mikrobloga

Pośrednicy nieruchomości wszelakiej maści to zawód który powinien zostać doszczętnie zaorany, dodatkowo powinno się jeszcze wypalić ziemię dla pewności że się nie odrodzi i nie rozpleni.
Pośrednicy nie wnoszą absolutnie nic do transakcji, zawyżone marże, jak za wskazanie adresu można sobie liczyć 3% od transakcji xDDD? I tak wszystkie papiery człowiek sprawdza sam, a nawet jak pośrednik się w czymś pomyli, coś przeoczy, to powodzenia, szukaj wiatru w polu. Przydała by się jakaś kampania uświadamiająca ludzi że proces kupna-sprzedaży nieruchomości jest banalnie prosty. Małpa po lobotomii by to ogarnęła, a oni kreują to na jakieś rocket science. Mam szczerą nadzieję że kiedyś społeczeństwo oprzytomnieje a ci krwiopijcy będą musieć znaleźć jakąś uczciwą pracę.
Więcej szacunku mam do zaszczanej menelicy z dworca głównego która popuszcza szpary na boku za ćwiartkę, niż do tych miernot i wyzyskiwaczy.
#nieruchomosci #kredythipoteczny #mieszkanie #finanse #takaprawda
  • 14
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Wraczek:

Przydała by się jakaś kampania uświadamiająca ludzi że proces kupna-sprzedaży nieruchomości jest banalnie prosty


Obawiam się że umowa pośrednictwa często jest zawierana dla świętego spokoju, po 30 telefonach od tych łajz, które nierzadko ujawniają się dopiero na spotkaniu wiele osób po prostu skapituluje.
  • Odpowiedz
a oni kreują to na jakieś rocket science


@Wraczek: i niestety tak się cenią.
Smutna prawda jest taka, że rynek w Polsce nie należy do inżynierów i wykwalifikowanych fachowców, tylko osób posiadających dobrze rozwinięte kompetencje miękkie i nie mających hamulców przed robieniem z obcych ludzi idiotów.
  • Odpowiedz
@Wraczek: Ludzie nie orientują się też jak mało mogłyby kosztować podstawowe nieruchomości, których wspólne ściany stawiane z prefabrykatów redukowałyby koszty. Nieruchomości mogłyby też być budowane piętrowo na nieużytkach i terenach, które nie są wykorzystywane na cele mieszkaniowe.
976497 - @Wraczek: Ludzie nie orientują się też jak mało mogłyby kosztować podstawowe...

źródło: lil

Pobierz
  • Odpowiedz
@Wraczek przypomniało mi się , jak kupowalem mieszkanie to nie chcieli dać nr do właściciela. O i wszystko załatwią. Umowy przepisania prądu, gazu etc. Bo dobra place jak za zboże to niech łatwią. Dali papiery, sprawdziliśmy dane ok. Idę do PGE daje babie a ona czy na pewno chce przepisać na siebie instalacje fotowoltaiczną w bloku. Debile nawet nie potrafią wydrukować dobrej umowy. Ogólnie w trakcie korzystania z ich "usług" miałem wrażenie
  • Odpowiedz
@Wraczek mnie zawsze ciekawiło kto jest tak naprawdę klientem przy transakcji no bo ty chcesz kupić tanio właściciel sprzedać drogo pośrodku pośrednik który zarabia z obydwu stron. Starałem się tak układać tą relację żeby pośrednik swoją marżę plus moje oczekiwania co do ceny wynegocjował u drugiej strony. Czasem można nawet zaproponować wyższą marżę jeśli uzyska kilka procent więcej z ceny finalnej ale może to nie etyczne nie wiem zawsze miałem ten dylemat
  • Odpowiedz
@Wraczek pośrednik nieruchomości mógłby mieć 2-3% prowizji w zamian za to że ręczył by swoim majątkiem wady prawne, budowlane i ukryte. Zrobienie zdjęcie i pokazanie komuś mieszkania jest warte 500-1000 zł , to jak wstawienie samochodu do komisu.
  • Odpowiedz