Wpis z mikrobloga

via Wykop
  • 9
A i jak coś cukier nie jest potrzebny po to aby drożdże miały co jeść bo im wystarczy mąka, jego odrobina ma pomóc w osiągnięciu lepszego koloru ciasta podczas pieczenia (oliwa jest tu też istotna, ona poprawia chrupkość).
  • Odpowiedz
@MG78: najlepsza pizza jaką jadłem to neapolitana z tego przepisu: https://1shot2kill.pl/topic/49094-neapolitana-w-domu-pizzerie-go-nienawidz%C4%85-zobacz-jak/
a ilość składników z kalkulatora: https://www.klubmilosnikowpizzy.pl/kalkulator-pizzy/
Kupiłem kamień granitowy i łopatę do pizzy. W zwykłym piekarniku potrafię osiągnąć nawet 350 st. (kamień jak najwyżej i grzała od grillowania), sprawdzane pirometrem. Mąka Caputo Pizzeria.
Po wyciągnięciu z piekarnika warto przed krojeniem dać pizzy ze 3 minuty żeby sobie odparowała.
  • Odpowiedz
@MG78: Taka ciekawostka apropos domowej pizzy na grubszym cieście. Robiłem kiedyś haczapuri osetyjskie z Twojego przepisu i moja różowa wpadła na pomysł, żeby wykorzystać to ciasto jako spod na pizzę z blaszki coś ala Boston style. Okazało się, że to strzał w dziesiątkę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Każdy, kto próbuje picki z tego ciasta stwierdza, że jest z$&ebiste. Żadne tam włoskie placki z ciasta fermentowanego przez tydzień,
  • Odpowiedz
@MG78: ale dobrze wkomponowana reklama na końcu. Co ja bym dał żeby się wszyscy kontent-kreatorzy trzymali takiego formatu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 1
@Jasak: Staram się nie przesadzać i jak są lokowania to delikatne, a jak nie da się zrobić delikatnego lokowania to wychodzę z założenia, że końcówka jest do tego dobrym miejscem :)

@rippie: Akurat planuję niedługo odcinek będący mixem chaczapuri i pizzy :D wpadł mi taki pewien pomysł do głowy jak jechałem pociągiem w Japonii XD

@rnggod Tak też jest spoko i dobrze wpływa na wypiek. Pokazywałem go w odcinku o
  • Odpowiedz
@MG78: W takim razie gorąco polecam ciasto do haczapuri osetyjskiego xD przez kilka lat próbowałem kilkadziesiąt różnych ciast do pizzy, różnych czasów, mąk włoskich, poolishów, wywaliłem kasę na kamienie, piece, a najlepsze okazało się ciasto do haczapuri robione w godzinę z mąki gustobello xD
  • Odpowiedz
@rippie: masz jakieś fotki tej pizzy? Kilka dni temu czytałem twój komentarz tutaj i wracam dziś do niego robiąc listę zakupów na pizke :)
  • Odpowiedz
@sqbi_: Przeszukałem telefon, ale nic nie znalazłem niestety :( Ta pizka to u nas klasyk od kilku lat. Etap fotografowania efektów był pewnie parę telefonów temu. Następnym razem strzelę fotkę
  • Odpowiedz