Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci Przeciez mieszkania jeszcze nigdy nie byly tak tanie i dostepne. Zwlaszcza w malych wyludniajacych sie wsiach i miasteczkach w mniej pożądanych lokalizacjach. Wy, młodzi - uwierzyliście w mit kreowany przez social media i sitcomy, że udane życie jest możliwe wyłącznie w wielkich metropoliach, a kto wybrał mniejsze miasto ten #przegryw.

Jest to bzdurą. W mniejszym mieście można prowadzić fajne, udane życie, bez pętli ogromnego kredytu na szyi.
Po 30 życie nie będzie wyglądało tak, że będziecie mieli mnóstwo przyjaciół z którymi codziennie będziecie się widywać w kawiarni, jak to miało miejsce w serialu "Friends" - życie to nie sitcom, a wy nie żyjecie w Nowym Jorku lat 90'

Weźmy za przykład taką Łódź, perełkę industrialną Polski. Obecnie zaniedbaną, niedocenianą i niechcianą. Lokalizacyjnie przecież to jest absolutna petarda! Nad morze? A może! W góry? Szykować dutki, będą brane .

Sluchajcie Pana Areczka, Pan Areczek Was poprowadzi przez zycie dobrymi radami, byscie wyszli na ludzi a nie drzwiami. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 52
  • Odpowiedz
  • 3
@PfefferWerfer: nic szczególnego, po prostu pokazanie młodszym wykopkom, że życie w mniejszym mieście to nie jest #przegryw tak jak im się to wmawia. Można w takich miejscach zarabiać średnie pieniądze a żyć na bardzo przyzwoitym poziomie, niedostępnym dla ludzi z większych miast - właśnie przez koszty.
Dwie średnie krajowe w Warszawie to kpina. Te same dwie średnie krajowe w małym mieście typu Łódź to już da się przeżyć godniej, a może
  • Odpowiedz
  • 2
@Mirkwood: Nie wszystko co Ci się nie podoba, z czym się nie zgadzasz jest "zarzutką". Taka gorzka prawda. Powiedz mi w którym miejscu napisałem coś niezgodnego z prawdą Twoim zdaniem?
  • Odpowiedz
Dwie średnie krajowe w Warszawie to kpina. Te same dwie średnie krajowe w małym mieście typu Łódź to już da się przeżyć godniej, a może i nawet jakieś drobne odłożyć.


@PanieAreczku: A ile kosztuje w Warszawie auto z salonu, a ile z salonu w Żurominie?

Bo przecież muszą być jakieś zalety oprócz tańszego nierucha, prawda? Nie jest tak że jak już spłacisz kredyt w te 10-15 lat to będziesz przez kolejne
  • Odpowiedz
  • 4
@PfefferWerfer: A skąd masz gwarancję, że kolega będzie dostawał 2x wyższą pensję od mojej? O pracy zdalnej słyszał? O własnych małych biznesach słyszał?

Reality check pokazuje, że super pieniądze w Warszawie zarabiają tylko wymiatacze, C-LEVEL, kilka procent. Cała reszta, szara masa ludzi robi za okolice średniej krajowej.
I wracamy tutaj do punktu wyjścia.

Ważne ile zarabiasz, ale ważniejsze ile Ci zostaje po opłaceniu życia. A w takiej przysłowiowej Łodzi, znakomita większość
  • Odpowiedz
teraz w modzie jest kupienie ruiny na zadupiu we Włoszech/Hiszpanii


@notBart: ruiny w które trzeba zainwestować ogromne pieniądze gdzie aby nie było słodko to na w tych lokalizacjach nie ma też kanalizacji i nawet wodociągu.
  • Odpowiedz
  • 0
@bdg-bro: kek, śmiechłem. To miasto "żuli" to mit, który zaczął się chyba od wywiadu z Bogusławem Lindą. Kontekst był oczywiście szerszy, Linda mówił o śmierci Łodzi filmowej. Co jednak nie przeszkadza memiarzom. To nie lata 90' gdzie wiekszosc tych biznesow Lodzkich, tekstylnych itp. poupadala.

@jfrost: w sensie, że mam rację tak w 80%?
  • Odpowiedz
życie w mniejszym mieście to nie jest #przegryw tak jak im się to wmawia. Można w takich miejscach zarabiać średnie pieniądze a żyć na bardzo przyzwoitym poziomie


@PanieAreczku: ale takie małe miasta to właśnie wylęgarnia przegrywów, bo nie ma tu pracy, nie ma kobiet, perspektyw, a ceny mieszkań w relacji do zarobków wychodzą jeszcze gorzej
  • Odpowiedz
  • 0
@fhgd: ok, reality check bo mnie striggerowales xD

Z danych GUS wynika, że marcu 2023 roku miesięczne średnie wynagrodzenie brutto wyniosło 6741,63 zł brutto. Zgodnie z naszym wyliczeniem, osoba zatrudniona na umowie o pracę w Łodzi zarabiała wówczas 4 926 złotych na rękę. Bezrobocie w Łodzi wynosi 4,6%. Najbardziej sfeminizowanym regionem w Polsce jest Łódź; tam współczynnik feminizacji wynosi 110 kobiet na 100 mężczyzn.
W maju 2024 roku średnia cena mieszkania
  • Odpowiedz