Wpis z mikrobloga

Zrobiłem małą analizę i wyszło mi że obecnie najlepsze miast do życia w PL to Opole. Szczególnie dla pracy zdalnej.
Ceny zakupu mieszkań - bardzo niskie.
Temperatury - prawie najlepsze w PL. Jest cieplej i mniej deszczowo niż w innych rejonach Polski.
Odległość od gór - 1h i ma się bardzo przyjemne góry do chodzenia na weekend.
Samo miasto jest bardzo ładne - jedno z piękniejszych w PL.
Uniwersytet jest w miarę ok więc dzieciaki niekoniecznie będą musiały dojeżdżać. Ewentualnie jest Wrocław godzinę drogi.
Korków w tym mieście nie ma. Przestępczości nie ma. Obcokrajowców prawie nie ma.
Zarobki nie są w topce ale jak pisałem patrzę pod kontem pracy zdalnej dla osoby posiadającej dzieci i chcącej mieszkać w mieście w PL.
Dla pracy zdalnej najlepsze są miasta gdzie zarabia się jak najmniej.

Co lepszego proponujecie?

https://www.otodom.pl/pl/oferta/gotowe-do-zamieszkania-w-pelni-wyposazone-3-pokoje-ID4qmlI

#miasto #polska #nieruchomosci #pracazdalna #rodzina #praca #opole #podroze #klimat
maszfajnedonice - Zrobiłem małą analizę i wyszło mi że obecnie najlepsze miast do życ...

źródło: opole

Pobierz

Czy to najlepsze miasto w PL na pracę zdalną żyjąc z rodziną?

  • Tak 38.9% (70)
  • Nie - znam lepsze(komentarz) 61.1% (110)

Oddanych głosów: 180

  • 21
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: Znam parę osób z Opola, niektóre pracują we Wrocławiu i mieszkają w Opolu. Na ogół ludzie bardzo zadowoleni. Fajne miasto, niby wojewódzkie ale bez tego wielkomiejskiego vibe co dla wielu ludzi jest zaletą. No i tanie, brak stania w kolejkach w knajpach, nie ma problemu z parkingami itp. Blisko lotniska, koleją też dojedziesz wszędzie.
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: śląskie miasteczka typu: Bielsko, Żywiec, Cieszyn, Pszczyna (dobra infrastruktura, wszędzie łatwo dojechać: czy to na południe czy na zachód/wschód, jesteś w górach); ew. miasteczka w Małopolsce leżące na A4 (Bochnia, Brzesko, Tarnów) - w miarę ok ceny, blisko Krakowa, dostęp do szybkiej kolei, na pograniczu gór i nizin, pogoda bardzo ok).
  • Odpowiedz
inne Openery są w cenie


@FairPlay: 30 lat w Gdyni i nigdy nie bylem na openerze i tak jak wielu tylko się #!$%@? w tym czasie bo pół miasta #!$%@?. Od zawsze mega przehajpowany festiwal średniej/popularnej muzyki dla bananowców
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: cope. Najlepsze do życia na zdalnym z dziećmi jest miasto w którym masz znajomych i rodzinę niedaleko. Jeżeli ten warunek nie jest spełniony to równie dobrze możesz pracować z Bangkoku, Wenecji czy Drezna.
A mieszkanie które wrzuciłeś jest we wsi 20km od Opola. To już cope^2
  • Odpowiedz
@GreatSolidUser: oo faktycznie a napisali starówka opole nie wnikałem w opis. #!$%@?.
No rodzina i znajomi wiem ale jest trochę ludzi którzy mają rodzinę na totalnym zadupiu studiowali w dużym mieście i nie mają tam już znajomym i myślą gdzie siedzieć żeby pracować zdalnie a nie chcą wracać na zadupie na wsi w Suwałkach.
Dosyć wąska grupa.
Wracają z UK i chcą tu z żoną zamieszkać bo taniej.
Wracają z ciepłych
  • Odpowiedz
@kapitan_sebek: wszystkie odnowione praktycznie, jak na Polskę to bardzo ładne drugi, duże przestrzenie między blokami, ładna zieleń, tężnia, nowoczesna infrastruktura sportowa przy szkole sportowej, przedszkola, dobra komunikacja z innymi większymi ośrodkami
  • Odpowiedz