Wpis z mikrobloga

#pocztex #kurier #paczka #rtveuroagd Czy ktoś sie orientuje o co chodzi z tymi statusami?

Miałem gwarantowaną dostawę na środę, mamy piątek 13:30 i nadal 0 zmiany statusu. Na infolinii po godzinie czekania powiedzieli, że mają czas dziś do 20 na dostarczenie tylko martwi mnie, że status nie zmienia się od 3 dni mimo, że paczka leży na rozdzielni 15km ode mnie na Ursynowie (PP W101). Pilna przesyłka a te barany lecą w @#$a
wokyp - #pocztex #kurier #paczka #rtveuroagd  Czy ktoś sie orientuje o co chodzi z ty...

źródło: image

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • 0
@wokyp
Poczex Kurier ma termin doręczenia D+2 (paczki standardowe) lub D+3 (paczki niestandardowe i gabaryt 2XL). Godzina graniczna nadania to 15:00 (nadanie w placówce) lub 17:00 (nadanie u kuriera w granicach administracyjnych miast wojewódzkich)
Twoja paczka została nadana 7-05 o 21:01 (czyli po godzinie granicznej). Jeżeli to standardowa paczka, to termin doręczenia upłynął w piątek 10-05, a jak to garabyt 2XL lub niestandard, to upłynie w poniedziałek 13-05.
  • Odpowiedz
  • 0
@wokyp

To już łapie się na gabaryt 2XL. Raczej będzie to paczka standardowa, ale to zależy od trzeciego wymiaru (jak suma trzech wymiarów nie przekracza 250 cm, to jest paczka standardowa).
  • Odpowiedz
  • 0
@wokyp
Paczka standardowa w gabarycie 2XL (100 + 70 + 20 = 180; 180 < 250). Termin doręczenia to D+3.

Ps
Gabaryt S to 9 x 40 x 65 cm
Gabaryt M to 20 x 40 x 65 cm
Gabaryt L to 42 x 40 x 65 cm
Gabaryt XL to 60 x 60 x 70 cm.
Gabaryt 2XL to długość + szerokość + wysokość <=250 cm, a najdłuższy bok <=120 cm.
  • Odpowiedz
  • 0
@pcela: ta poczta powinna zostać zaorana. Dzwoniłem do sklepu i od środy były 2 zgłoszenia do poczty z zapytaniem co sie dzieje z przesyłką a te leniwy kur$% nawet nie potrafią odpisać. Za co im tam płacą. Każdy sklep, który współpracuje z tym zabytkowym syfem powinien zostać zlikwidowany.
  • Odpowiedz
  • 0
@wokyp
Większość paczek dochodzi w terminie (w twoim przypadku mija on dzisiaj, sklep za późno nadał).
A na pytania o status odpowiadają, ale takich zapytań jest dużo (poczta to też listy), więc nim ktoś odczyta, wyśle zapytanie do sortowni czy placówki, a ta odpowie może minąć sporo czasu (i raczej nie przez upływem terminu doręczenia). Poczta przerzuca więcej przesyłek niż wszystkie ine firmy razem wzięte (a jest ich prawie 300 w Polsce).
  • Odpowiedz
  • 0
@pcela: no nie wiem. Zamawiałem swego czasu dużo paczek kurierem, głównie DPD i DHL, ale kilka razy też Inpostem. Nigdy nie miałem najmniejszych problemów. Poczty zawsze unikam jak ognia bo to syf i to nie tylko moja opinia.

Ps. Możesz samemu napisać na kontakt@poczta-polska.pl z pytaniem o przesyłkę.


przecież i tak mi nie odpiszą...
  • Odpowiedz
@wokyp:
Dużo zależy od lokalizacji. W dużych miastach rzeczywiście jest problem, brakuje ludzi. Masz też efekt skali, po procentowo opóźnienia są zbliżone u poszczególnych przewoźników.
A na maile odpisują. W razie czego można się przypomnieć, wystarczy odpisać na wiadomość z autorespondera.

ps. Pocztex ma usługę doręczenia we wskazanym dniu, wtedy PP doręczy przesyłkę w tym konkretnym dniu. Kiedyś Amazon z tego korzystał (to mazon wskazywał dzień doręczenia, ale ludzie narzekali, że
pcela - @wokyp: 
Dużo zależy od lokalizacji. W dużych miastach rzeczywiście jest prob...

źródło: Screenshot 2024-05-13 at 15-24-52 Raport ROP 2022 - Urząd Komunikacji Elektronicznej

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@pcela: była zaznaczona dostawa na środę w zeszłym tygodniu, a jest poniedziałek i nadal 0 informacji. Napisałem na tego maila, obstawiaj ile zejdzie z odpowiedzią.
  • Odpowiedz
@wokyp:
Masz w emonitoringu pozycję „dostawa we wskazanym dniu”?

A co do odpowiedzi na maila, to nr zgłoszenia dostaniesz w ciągu kilku minut. A odpowiedź człowieka, najwcześniej jutro, ale stawiałbym jednak nie wcześniej niż czwartek - piątek.
  • Odpowiedz
  • 0
@pcela: przeciez ta instytucja to żart, XXI wiek a tutaj czekasz tyle czasu na towar, który zamawiasz. Prezent i tak sie już nie udał, teraz tylko kwestia walki o dostawe i ewentualnego zwrotu + reklamacji.
  • Odpowiedz
  • 0
@pcela: a masz jakiś numer do WER Warszawa? Może udałoby się podpytać kogoś na miejscu lub ewentualnie pojechać i odebrać samemu.
  • Odpowiedz
@wokyp:
Mam tylko do Działu rozdzieli przesyłek listowych w obrocie zagranicznym 22 548 13 58 lub 22 548 13 56. Powinni przełączyć do działu paczek.

ps. Paczka była nadana 7 maja o 21:01, czyli traktuje się ją jak nadaną 8 maja. To od 8 maja liczysz dni dostawy (dzisiaj mija trzeci dzień).
  • Odpowiedz
  • 0
@pcela: te numery mam i ja, niestety nikt nie odbiera, ale czego sie można po nich spodziewać. Jak do jutra do 10 nie dostane informacji, że paczka jest w doręczeniu to anuluje zamówienie i kupuje gdzie indziej. JP
  • Odpowiedz