Wpis z mikrobloga

@Jestem_robotem123: właśnie znalazłem go z tydzień temu przez jakiś wywiad na youtube gdzie opowiadał o swojej historii i coś mi śmierdziało. Jak wszedłem na jego kanał na yt to już cuchnęło. Stylizacja ubrania na filmach w stylu typowego lewaka w czapeczce zimowej mimo że siedzi w mieszkaniu, podczas wywiadu też specjalnie brudne buty i niechlujny wygląd by pewna część widowni sie z nim utożsamiała. Treści które zamieszcza też nie mają żadnego
  • Odpowiedz
@Ghost2: nie no to że dorobił się kupy hajsu to jest akurat legit i dorobił się go dzięki wiedzy ekonomicznej na rynku wiec przymykam oko na całą otoczkę czy wizerunek. Aczkolwiek ja tam wierze ze nie jest to żadna poza, tylko z jego poziomie rozumienia gospodarki, będąc ustawionym finansowo, uznal ze będzie społecznikiem. Kto tam wie, interesuje mnie treść.
  • Odpowiedz
@Ghost2: trochę się nie zgodzę, mi on dal parę razy do myślenia i przede wszystkim pokazal totalnie inne sposob patrzenie na pewne sprawy. Cała ta jego filozofia na temat nierówności społecznych i jakie to za sobą ciągnie konsekwencje makroekonomiczne jest bardzo ciekawa. Co prawda powtarza się w tym i mógłby dawac więcej rozkminek, ale ewidentnie ten trend nierownosci społecznych to jest jego bet i wokół tego kręci się jego patrzenie na
  • Odpowiedz
  • 3
@Ghost2 lepiej nie mogles tego ujac.

Ogladnalem go killa razy, nawija non stop ale ciezko dojsc do tego o czym

Byl i jest zapraszany na wiele kanalow, i ciezko mi to zrozumiec tego jego niby fenomen .

Yt podpowiada wsz filmy, nagminnie i od samego poczatku nawet jak nie maja jeszcze 10k.

Ktos za gosciem ewident. Stoi.

Najsmieszniejsze jest to jak nagrywa u siebie na chacie, siedzi w kuchni, czesto za nim
  • Odpowiedz
Najsmieszniejsze jest to jak nagrywa u siebie na chacie, siedzi w kuchni, czesto za nim zlew i plyn do mycia naczyn, wiec nie wyglada zeby jego historia jak to sie dorobil na trejdowaniu za mlodego byla prawda...


@dcom: to że ma taka scenerie nie wyklucza tego że jest bogaty. To co pokazywane jest widzowi nie jest przypadkiem ale po co to robi to nie wiem, może ten sposób zwrócenia na siebie
  • Odpowiedz
Ogladnalem go killa razy, nawija non stop ale ciezko dojsc do tego o czym


Byl i jest zapraszany na wiele kanalow, i ciezko mi to zrozumiec tego jego niby fenomen .


@dcom: to że nie możesz dojść do tego o czym nawija to nie jego wina( ͡° ͜ʖ ͡°) przecież on mówi dość prostym językiem, głównie opisując ekonomię w skali makro

Zapraszają go bo traderow na świecie
  • Odpowiedz
  • 1
@Jestem_robotem123 @Jestem_robotem123 w londynie ludzie bogaci albo wyksztalceni albo inteligentni ani nie nagrywaja filmow na yt majac za plecami biede kuchnie, ani nie nosza czapki zimowej w domu, ani nie mowia taki akcentem.. wierz w co chcesz, masz prawo, tak jak ja mam prawo wierzyc w co innego... Jakby byl na emeryturze juz, ganial by za modelkami w nyc, jezdzil ferrari po dubaju albo kupil chate w tajlandii... Majac caly yt na
  • Odpowiedz
Czlowiek który obudził we mnie lewaka. Polecam gorąco zapoznać się z twórczością tego pana jeśli lubisz #ekonomia i #gielda bardzo dobrze rozkminia swiat

#bitcoin #finanse


@Jestem_robotem123: Ten człowiek jest idiotą albo oszustem, bo każdy lewak to idiota albo oszust. Ekonomia i finanse to dziedzina banalnie prosta i wszystko już zostało tu wymyślone i spisane w mądrych książkach, jednak ciągle pojawiają się ludzie, którzy #!$%@?ą kompletne głupoty, bo im się coś wydaje,
  • Odpowiedz
@Jah00: No ja przez praktycznie całe moje dorosłe życie myslalem po austryjacku wiec nawet nie będę próbował dyskutować, bo część z tych rzeczy które piszesz jest prawda (i pokrywa się z tym co mowi Gary wiec nie czaje takiej ofensywy na niego) ale ostatecznie ekonomia paroweczkowa nie działa, po prostu. Widzimy to ze nie działa i zawsze kończy się drenażem od plebsu, regulacjami lobbingiem itp, więc porą się zastanowić nad innym
  • Odpowiedz
@Jestem_robotem123: Ale co nie działa, bo kompletnie nie kumam. Jedyne co nie działa to socjalizm, czyli ingerencja w gospodarkę, okradanie ludzi z pieniędzy i rozdawanie pieniędzy tym, którzy na nie nie zasłużyli, zakazywanie ludziom dobrowolnych transakcji i zabranianie im pracy pod różnymi pretekstami. Każdy problem w gospodarce można sprowadzić do ingerencji w nią czyli do jakiejś formy socjalizmu. To jest czyste zło i jedyna rzecz z którą należy walczyć. Więc jak
  • Odpowiedz
@Jah00: przecież najwiekszy rozwój państw w historii zawsze był skorelowany z interwencjonizmem.

okradanie ludzi z pieniędzy i rozdawanie pieniędzy tym, którzy na nie nie zasłużyli,


Mam nadzieję że tyczy się to w takim razie również dziedziczenia, bo synek bogola też nie zapracował na te pieniądze wiec chyba nie należy mu się tfu darmocha( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
przecież najwiekszy rozwój państw w historii zawsze był skorelowany z interwencjonizmem.


@Jestem_robotem123: Większej bzdury to dawno nie czytałem, a czytam wykop regularnie. Rozwój zawsze jest skorelowany z wolnością i praworządnością, dotyczy to każdego państwa na świecie w dowolnym momencie historii. XIX w. USA, wolność i rozwój, powojenna Europa zachodnia, wolność i rozwój, w ostatnich dziesięcioleciach azjatyckie tygrysy itd. itd. To są suche fakty, silna korelacja wolności gospodarczej i praworządności z rozwojem
  • Odpowiedz