Wpis z mikrobloga

taka #ciekawostka - w polskim prawie nie ma sprecyzowanych przepisów odnośnie kapitulacji tzn. żaden organ, po prostu nikt (nawet prezydent, który w czasie #wojna jest bezpośrednim zwierzchnikiem sił zbrojnych) nie jest uprawniony to podjęcia takiej decyzji. oznacza to, że polska nie może się poddać i złożyć kapitulacji XD a ktokolwiek kto taką decyzję będzie próbował podjąć, naraża się na uznanie jego działań jako nielegalne i bezprawne co naturalnie prowadzi do poważnych konsekwencji prawnych ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#ciekawostki
  • 5
  • Odpowiedz
@grimhzr: jesteśmy narodem do zadań specjalnych, jakby narodem wybranym. jeśli nie będziemy mieli już żadnych szans, będziemy walczyć do ostatniej kropli krwi i do ostatniego budynku nie zamienionego w stertę gruzu.
  • Odpowiedz
  • 1
A więc stąd to #!$%@?, że Polska jako jedyna oficjalnie się nie poddała w czasie WW2, bo honor, waleczność i takie tam #!$%@?.


@LordDamianus: nie wiem. w czasie ww2 obowiązywała inna konstytucja i inne prawo, mój wpis opiera się natomiast na aktualnych prawach

to akurat dobre.

Ten kto chcialby skapitulowac to i tak zdrajca do kasacji.


@Aster1981: czy ja wiem czy to takie dobre? już raz nie złożyliśmy kapitulacji, stawialiśmy
  • Odpowiedz