Wpis z mikrobloga

Tak jak kolega wyżej napisał, trzeba się szczepić na HPV. Nawet jak nie robisz orala to wciąż możesz mieć raka narządów intymnych
  • Odpowiedz
@twelve12: no właśnie, bardzo dużo ludzi ma, i właśnie po to są szczepienia u nastolatków,żeby się nie zarazili jakąś kancerogenną wersją i nie mieli w późniejszym wieku raka. Możliwe,że wielu raków dałoby się uniknąć gdyby za naszych czasów były szczepienia.

@olokynsims: Prawie wszystkie przypadki raka szyjki macicy są wynikiem zakażenia onkogennym typem wirusa HPV. Wykazano, że DNA wirusa HPV jest obecne w 99,7% próbek z rakiem szyjki macicy.
  • Odpowiedz