Wpis z mikrobloga

@rebel101: Ty tak dla jaj się wygłupiasz? :) Flary, owszem były w użyciu, tylko szkoda, że nawet rządowe źródła podają o omyłkowym ostrzelaniu swoich żołnierzy, już nie wspominając co twierdzą na ten temat separatyści i miejscowa ludność.

A przy okazji - sam filmik jak rozumiem już wcześniej widziałeś, skoro w 4 minuty po wrzuceniu 8 minutowego filmiku się wypowiadasz, tak?
Powyżej friendly fire prowadzony przez ukraińskie śmigłowce do ukraińskich żołnierzy z punktu kontrolnego.


@Sappheiros: Co za bzdury...

śmigłowiec użył tzw dipoli w celu ochrony przed rakietami separatystów (czyli systemy pokładowe stwierdziły że helikopter jest właśnie namierzany więć pilot podjął decyzję o wystrzeleniu tychże zagłuszaczy)


@rebel101: Też nie do końca. Wyraźnie widać, że Mi-8 (zapewne transportujący piechotę) jest osłaniany przez dwa Mi-24. Wyrzucenie flar to standardowe postępowanie w przygotowaniu do desantu.
@biczplis: młody nie jesteś, więc rosyjski pewnie w szkole miałeś - nie rozumiesz o czym mówi dowódca? Trudno, twoja sprawa, ale angielskim posługujesz się z pewnością więc poszukaj informacji o wczorajszej wymianie ognia w punkcie kontrolnym pod Wołnowaszami. Jeśli tego też nie ogarniasz, to dodam jeszcze, że żołnierze kryjący się za ciężarówką pochodzili właśnie z tego punktu kontrolnego, im akurat udało się wycofać na pole.
@biczplis: z banalnego powodu, załoga zapewne dostałą informację, że to są żołnierze ukraińscy, wszyscy pozostali natomiast to separatyści. Tym czasem to nie byli separatyści, ale resztki punktu kontrolnego. Niewiadoma jest tylko jedna - filmujący i chowający się za ciężarówką to oddziały ściągnięte na pomoc zaatakowanego punktu czy też wycofujący się z niego żołnierze. Fakt pozostaje jeden - Mi-24 ostrzelały własne oddziały.
@tmb28: A to już zależy w zależności w które źródło się wierzy. Wersji jest kilka, oczywiście klasyczna którą najłatwiej znaleźć na mainstreamowych portalach, ale także biegunowo różna wersja separatystów, którzy twierdzą (co potwierdzają też oficjalne raporty z walk), że praktycznie nie prowadzą działań zaczepnych w stosunku do regularnych SZ. Realne działania zaczepne, po stronie rządowej, realizowane są niemal wyłącznie przez oddziały GN (czasem z wykorzystaniem BWP regularnych SZ). Owi separatyści upierają