Aktywne Wpisy

Salido +1881
Minął 0. (z 67) dzień wakacji.
To już 8. edycja smutnej akcji wakacyjnego publikowania map śmiertelnych wypadków w wakacje.
Tak jak w ostatnich latach, postaram się codziennie wrzucać mapę, listę wypadków i statystyki pod tag #smiertelnewypadki (na ile pozwoli mi praca i inne obowiązki). Postaram się także porównywać liczby z tymi w poprzednim roku.
Kilka liczb z podsumowania wakacji 2025:
To już 8. edycja smutnej akcji wakacyjnego publikowania map śmiertelnych wypadków w wakacje.
Tak jak w ostatnich latach, postaram się codziennie wrzucać mapę, listę wypadków i statystyki pod tag #smiertelnewypadki (na ile pozwoli mi praca i inne obowiązki). Postaram się także porównywać liczby z tymi w poprzednim roku.
Kilka liczb z podsumowania wakacji 2025:
źródło: 1-453841-52
Pobierz
mxala +1
Jakie dobre książki sci-fi polecacie przeczytać? Szukam perełek i tytułów, które naprawdę warto znać.
Mam już za sobą Solaris, Projekt Hail Mary, Marsjanina, Nowy wspaniały świat, Diunę, Kwiaty dla Algernona, trylogię Wspomnienie o przeszłości Ziemi, a teraz kończę Człowieka z Wysokiego Zamku.
#czytajzwykopem #sciencefiction
Mam już za sobą Solaris, Projekt Hail Mary, Marsjanina, Nowy wspaniały świat, Diunę, Kwiaty dla Algernona, trylogię Wspomnienie o przeszłości Ziemi, a teraz kończę Człowieka z Wysokiego Zamku.
#czytajzwykopem #sciencefiction





#xtb #gielda Wy też macie wrażenie że xtb ponownie upadnie jak w 3 kwartale i będzie kolejny beznadziejny kwartał co przełoży się na wejście w długotrwały trend spadkowy na spółce? Przeanalizujmy kilka rzeczy które to potwierdzają
1. Wzrost bezwartościowych kont, które nie tykają się cfd a jak już to wrzucają coś na ike i dokładają coś na longa co powoduje że broker nie zarabia.
2. Olbrzymia konkurencja m.in. robinhood, interactive brokers i wiele więcej.
3. Co raz większy koszt pozyskania klienta pomimo tego że większość jest nieaktywna.
4. Przewalanie pieniędzy na reklamy głównie w treściach dla dzieci oraz patologii (gale mma, dziecięcy youtuberzy zajmujących się dramami na youtubie) które albo nie mają możliwości inwestowania, albo po prostu są to osoby o niskiej majętności.
5. Ludzie są co raz sprytniejsi i nie dają się nabierać na cfd. Nadal więcej osób traci na cfd, ale weźcie pod uwagę że do tracących wliczani są ludizie którzy stracili 50 zł na cfd, a koszt ich pozyskania był większy.
6. Porażka w Brazylii mówi to że zdobywanie nowych rynków jest bardzo ciężkie.
7. Xtb musi w końcu zarabiać i jeśli cokolwiek zrobią w tym kierunku np. podniosą opłaty ludzie od razu przejdą do konkurencji która często ma lepsze warunki.
8. Inflacja maleje przez co xtb zarabia co raz mniej z trzymanej gotówki np. w obligacjach.
9. Indeksy na których mocno zarabiali na cfd w 4 kwartale były jeszcze gorsze niż w słabym trzecim. Nie było tam praktycznie żadnej zmienności, zwykły boczniak.
10. Problemy z aplikacją
11. Brak nowych produktów. Kryptowaluty są dopiero co na Cyprze, a raczej będzie problem z wdrożeniem ich w Polsce (o ile się uda to zrobić) ze względu na co raz większe regulacje. Ludzie zaczynają zauważać że kryptowaluty to piramida finansowa i będą się trzymać od tego z daleka.
12. Wiele ludzi zaczyna zauważać że złoto i srebro które mogło być szansą na cfd to bezpieczna przystań i wolą trzymać je fizycznie, ewentualnie trzymać jakieś etfy na nie na long.
Obstawiam więc że będzie niezły zjazd w dół bo kolejny słaby kwartał to będzie dowód że trzeba się ze spółki ewakuować. Ja to samo robię przed wynikami bo przestałem wierzyć w jakąkolwiek poprawę w tej spółce. Jest to raczej zwykła zabawka funduszy takich blackrock którzy kochają grać na spadki
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
▶︎ Obserwuj nasz tag #mirkoanonim
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Opublikuj swój własny wpis: Mirko Anonim
· Zaakceptował: digitallord
❤️ Projekt mirko.pro działa dzięki wsparciu użytkowników. Wspomóż projekt
Po tym przestałem czytać XDD
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: digitallord