Wpis z mikrobloga

✨️ Brak szacunku do starszych w Polsce – przyczyny i skutki
Skąd w Polsce taki brak szacunku do starszych osób? Konflikt klasowy tym razem zastąpiony wojenkami międzypokoleniowymi czy co? W wielu zamożnych krajach jest naturalny szacunek do starszych i mają mocną pozycje w hierarchii a nierzadko lepiej zarabiają przez to że mają po prostu długi staż. W biedniejszych krajach wgl jest takie fajne życie rodzinne i też zrozumiałe bo w grupie łatwiej przetrwać. Natomiast w Polsce mam wrażenie, że Polacy nie są rodzinni i chcą w pewnym wieku jak najmniej mieć doczynienia. Non stop też czytam czy słyszę że ktoś ma kwasy ze swoją rodziną, kłócą się, nie chcą spędzać w świąt. Dziwne w sumie skąd w polskich rodzinach tyle toksyczności że każdy tak walczy ze sobą? Zamiast się wspierać bo czasy nie są idealne to rzadko kiedy kojarzę żeby ktoś był w dobrych stosunkach a młodzi w Polsce to jakieś krucjaty przeciwko starych ludziom ogólnie robią jakby oni byli wszystkiemu winni.

#polska #spoleczenstwo #przemyslenia #polak #polskiedomy #przegryw #boomer

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
▶︎ Obserwuj nasz tag #mirkoanonim
〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Opublikuj swój własny wpis: Mirko Anonim
· Zaakceptował: mkarweta

🫶 Twoje wsparcie = dalszy rozwój projektu. Wspomóż projekt

  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim: Tak tak, zwłaszcza że obecni starzy ludzie stworzyli system, gdzie idą na emeryturę w wieku 60 lub 65 lat, podczas gdy w Niemczech 67 a w Danii nawet jeszcze więcej. Dodaj do tego trzynastki i czternastki. To jest kraj dla starych ludzi, rządzony przez starych.
  • Odpowiedz