Wpis z mikrobloga

Mireczki, chciałabym się z Wami się podzielić moim przepisem na ciasto na pizzę. Przepis dla leniwych z drożdżami instant, prosty, zawsze się udaje.

Składniki:

400 g mąki (ja używam typ 450), łyżeczka soli, łyżeczka cukru, opakowanie drożdży instant, szklanka ciepłej wody, dwie łyżki oliwy (olej też może być).

Mąkę mieszamy w misce z solą, cukrem i drożdżami, dolewamy ciepłą wodę i ugniatamy ciasto. Pod koniec ugniatania dodajemy oliwę, formujemy kulę z ciasta, przykrywamy ściereczką i odstawiamy do wyrośnięcia na 30 - 40 min. Pizzę pieczemy ok. 15 min. w temperaturze 190 stopni.

Z takiej ilości ciasta wychodzą dwie średnie pizze na cienkim cieście lub jedna duża na grubszym.

#gotujzmikroblogiem #gotujzwykopem #pizza #ciastonapizze
panipielegniarka - Mireczki, chciałabym się z Wami się podzielić moim przepisem na ci...

źródło: comment_m1tM9EAL8PJFV3pU4TSslhuZ43fZZRKL.jpg

Pobierz
  • 20
@maqs7: może i podstawowy, ale ja go znam od kilku miesięcy dopiero, wcześniej robiłam ciasto ze świeżych drożdży i wychodziło różnie, a to ciasto jest niezawodne. Dziękuję za wskazówki, skorzystam następnym razem :)
@Veuch: Zabraknie wedy miejsca na wodke.

Ale tak z ciekawosci, zamrozic juz wyrosniete? Bo inaczej nie wyrosnie chyba po rozmrozeniu albo trzeba bedzie tego pilnowac.
@maqs7: z tego co kojarzę to zamrażasz niewyrośnięte, drożdże można mrozić :) tylko proponuję lekko rozwałkować, kulka długo się rozmraża, a taki lekki 'placek' szybciej się rozmrozi :)
@panipielegniarka: nie wiem czemu, ale nieważne, z jakiego przepisu robię, mi nigdy ciasto nie rośnie. Robiłam przedwczoraj i #!$%@?łam tyle drożdży, że urosło, ale potem, w żołądku. Pitca wyszła mega, ale ból po jej zjedzeniu już nie był taki fajny ( ͡° ʖ̯ ͡°)