Wpis z mikrobloga

#cnc #drewno #dyi #elektronikadiy #chwalesie

Tak się chwalę: moje własnoręcznie wystrugane cnc struga własnoręcznie wymyśloną przystawkę do odciągu wiórów/pyłu do tego cnc (ze sklejki) - taka podstawka pod wrzeciono, by rury od odkurzacza nie trzeba było trzymać ;) tylko by powietrze/kurz było wciągane dookoła frezu.

http://youtu.be/XqI-rEqs--M
hrumque - #cnc #drewno #dyi #elektronikadiy #chwalesie 

Tak się chwalę: moje własnor...

źródło: comment_KhYCwIWzxKe2yYhcuKNFRrER3y8UfFrT.jpg

Pobierz
  • 43
@lexx23: Z części, głównie aluminiowych (dlatego nie pomalowane ;) )

Prowadnice osi - wałki podparte (główna oś fi20, reszta fi16), na to łożyska liniowe, napędy osi - śruby kulowe (nie trapezowe) gonione silnikami krokowymi "jakie się znalazło" (ale raczej duże), to sterowane driverami TB6600hq, a one zaś - sterowane płytką interfejsu "leafboy 200kHz usb motion card" z softu MACH3.

A co konkretnie chciałbyś wiedzieć?
@lexx23: Ceny części wolę nie liczyć, ale wiele z nich jest używanych/demontaż/zdobyczne/wylicytowane - więc podana cena ile mnie kosztowało - nie przenosi się na nic.

Z rzeczy które trzeba kupić za konkretne pieniądze - to wrzeciono z falownikiem (mokry chińczyk + vfd to jakieś 200$ na aliexpres), sterowniki osi na TB6600hq - nie warto robić, bo chińczyk tanio robi gotowe, zasilacz 24-48V ~300W też z nieba nie spadnie. No i dużo
skąd wziełeś projekt takiego garbusa?


@lexx23: ponieważ nie jest to komercyjne i publiczne użycie, pozwoliłem sobie "zajumać" z google-grafika (wpisałem "autko", wybrałem typ grafiki "clipart" i coś mi wyskoczyło co mi przypasowało), potem zamiana bitmapy na wektorówkę, z tego na 2D/3D do gcodu i obróbki - to już osoobna sprawa - jest sporo softu, najprościej to np. leasycam z macha
@hrumque: gadałem z typem jak testował / pokazywał drukarkę 3D i pokazywał mi na necie darmowe projekty/pliki do wydruku różnych rzeczy z drukarek 3D ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
lexx23 - @hrumque: gadałem z typem jak testował / pokazywał drukarkę 3D i pokazywał m...
@lexx23: nie wiem, nie stosuję "darmowych plików" - ani do 3D, ani cnc - bo każdy z takich plików wynikowych jest (powinien być) generowany z parametrami pod konkretną maszynę, konkretny materiał... W przypadku cnc - trzeba uwzględnić choćby grubość materiału i jego typ (sklejkę 10mm "wezmę na raz" od biedy, zależnie od prędkości obróbki, a aluminium muszę strugać cieniutkimi warstwami, by nie złamać frezu), oraz uwzględnić typ narzędzia (średnicę frezu, możliwości
@lexx23: no to zależy od frezu, inaczej fi 1mm, a inaczej 8 ;) ale zasadniczo to raczej nie więcej niż 0.2-0.5mm, i raczej z chłodzeniem (denaturat przeważnie, bo szybko odparowuje i nie zlepia wiórów).
@MarioMAX: Bo początkowo takie coś kupiłem od chińczyka. Ale z chińskiego szajsu, który przyszedł przekoszony (nie wiem czy w transporcie, czy chińczykowi spadł z palety na magazynie, poza tym chińczyk nawet nie miał krańcówek żadnych)- został stół T-owy (też do zmiany w najbliższym czasie, bo gnie się strasznie), boki bramy (bo były solidne), i wrzeciono z falownikiem.

Nowe prowadnice, nowe wózki, nowe śruby (z trapezowych na kulowe) + nakrętki, nowa brama,