Wpis z mikrobloga

@olinek_okraglinek

w domu taką się robi za 10 zł w pół godziny


Otóż to. Wszystkie bieda- pizzerie robiące ciasto gumolit, z dodatkami, gdzie pizza zapycha, ma ciulowe skladniki cenią się u mnie w granicach 25-32 zl za 32 cm. Lepsze pizzerie, tzn. piec opalany drewnem, lepsze skladniki, ciasto z siatką glutenową, to wydatek 35+ zl za sztuke, ostatnio placilem 39 zl za zwykłą salami 30 cm i to rzymska, nie zadna napoletana
@KopecyFan:
Bo w przeciętnej polskiej pizzerii masz złote pomidory i ser z mleka bawolic, robioną przez Włocha i wałkowanej na cyckach włoszki XD
dobre 90 % na rynku pizzerii robi pizzę z polskich przeciętnych składników, nie przechowuje ciasta tydzień, i na pewno nie używa pieca chlebowego opalanego węglem, a za dużą pizzę na dwóch chłopa te minimum 45-50 złotych zapłacić musisz, a w takiej wawie czy gdańsku to nie zdziwiłbym się
@KopecyFan: a de luxe włoska pizza w fancy knajpie nadal 50 złotych za mały placek, tyle ze pizzeria kupując składniki hurtowo może ugryzie lepszą cene niż ty, tym bardziej ze jednak w polskiej pizzerii mogę ci tych składników nawalić w opór ze będzie ci z placka spadywać, we włoskiej to odpada, wiec tutaj jest kolejna oszczędność, plus w gastronomii, i to niezaelnie czy robisz polska pizze czy włoską, zarcie nigdy się
@KopecyFan: no to masz jakąś abominacje conowo-pizzową, bo teraz w okolicach 25-30 złotych kosztuje mała polska pizza.
No ale nie martw się to się zmieni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ehh a jeszcze parę lat temu w happy hour szło wyrwać pizzę którą jedna osoba nazarła się do oporu za 10 planów, co prawda smak dupy nie urywał, no ale ciężko za tą cenę było czymś innym zapchać
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KopecyFan: próbowałem wiele mąk 00, zarówno te uwielbiane Caputo, jak i jakieś niby włoskie z różnych marketów 6 zł za 500g. Do tego lidlowe 00, i wiele innych. Skończyłem z mąką łowicką z allegro (niecałe 20zl za 5kg) i nie widzę żadnej różnicy.

Oczywiście będzie różnica między mąką 00, a np 400, jednak większość mąk 00 daje bardzo podobne pizzę. Tylko te tańsze nie mają zagranicznej nazwy i flagi Włoch na
@Czyjatoja: Nie zgodzę się, wiele mąk próbowałem i na codzienne wypieki lecą właśnie te lidlowe albo gusto bello z biedry (to jest repack włoskiej mąki tylko nie pamiętam jakiej). Od święta jak mam czas na pilnowanie temperatur i czasów leci caputo nuvola (pizzerie też próbałem i jak dla mnie mała różnica niewarta ceny. Moja znajoma za to robi z niej cuda) Niemniej jednak są magicy co kręcą napoletany na mące babuni
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KopecyFan: ej no zgadzam się ale kupowanie mąki zero za 5/6zl za kg też jest ok. A drożdże lepiej kupować w zestawach. Co go niby evoo?
Pod warunkiem że masz piec do pieczenia pizzy, bo taka pizza z piekarnika nigdy nie będzie taka sama w smaku


@syjusz: Z piekarnika też ludzie potrafią cuda czarować, ale fakt lepiej zainwestować w effeuno z biscotto