Wpis z mikrobloga

@banjo: oliwa, wybacz skrót, myślałem że piccowe swiry go znają.

A drożdże lepiej kupować w zestawach.

Jakich zestawach? Dla mnie najwygodniejsze w obsłudze są suszone. I tak mąka za 5-6zł jest okej tyle że ja pamiętam jak te 5 zł kosztowała caputo pizzeria. Teraz ceny galopują (5 kilowe wory się względnie opłacają)
@patrickwro: ja już jakiś czas temu przestałem zamawiać pizzę (no czasami w wyjątkowej sytuacji zamówię), bo chociaż cena jest wysoka, to przynajmniej jakość jest słaba xD Wolę sam zrobić, wiem co jem, świetne jakościowo składniki i dużo taniej, a zrobienie ciasta w robocie to 15 minut xD
@KopecyFan: a bo ty uwazasz ze tam na nuvola pieka? aha no fajne masz wyobrazenie, jezeli jakiekolwiek caputo to jest super, mozzarela w kulce? chyba sobie zartujesz kolego - polecam popatrzec czego uzywaja - najczesciej ARO w bloku albo i tansza jak tylko sie da. koszt takiej pizzy to jest max 10zł i wez pod uwage ze oni maja ceny hurtowe. jasne ktos musi na tym zarobic itp ale ceny w
@KopecyFan:

mąka caputo nuvola 10zł/kg


Mam dobrą mąkę do pizzy (na zdjęciu) - 10kg za 50zł

I jeśli chcesz liczyć czas na dojrzewanie ciasta to tak minimum 24h a nie pół godzinki


Przy takiej pizzy klasycznej wystarczy kilka godzin, nie ma (jak dla mnie) aż tak ogromnej różnicy w smaku pomiędzy 24h. To trochę jak audiofile, którzy kłócą się, że kabel za 5000 zł daje lepszy dźwięk niż ten
Pobierz
źródło: comment_16582336925ohWmHukLZm7OAK4cXcsAq.jpg
@KopecyFan z tego co napisałeś wyjdą 3/4 pizze, nie licząc mozzarelli której kulka na jeden placek pójdzie, szynki też nie dasz całej, z 250 g mąki wyjdą 2 kulki, nie rób curvy z logiki ( ͡º ͜ʖ͡º)
Pomidory mutti 4zł puszka, mąka caputo nuvola 10zł/kg, prosciutto cotto 10zł opakowanie, ser mozzarella 5zł/kulka, pieczarki 6zł/500g. drożdże 1,5 saszetka, evoo 25zł/butelka.


No to tak lekko licząc 1 pizza to koszt około 17zł (nie licząc prądu), to tylko pizza z dwoma dość tanimi składnikami.

I jeśli chcesz liczyć czas na dojrzewanie ciasta to tak minimum 24h a nie pół godzinki


@KopecyFan: W pizzeriach na bank używają tych ( ͡° ͜