Wpis z mikrobloga

@KopecyFan: O to mi chodzi właśnie, że ciekawe w ilu z tych po 50-60 zł za pizzę jest z takich składników jak napisałeś a ile to najtańsze z makro składniki bo niektórzy piszą o kosztach produktów i myślą, że w w każdym gastro tylko na najlepszych jadą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
0,25kg


@olinek_okraglinek: W którym sklepie można kupić taką ilość mąki? Podrzuć namiary, bo w innym razie takie trochę z dupy te obliczenia. Jak nie mam w domu mąki to kupuję całą, a nie 0,25kg.
  • Odpowiedz
@patrickwro: Jeśli pizza jest DOBRA to cena jest ok jak za 50cm. Jeszcze też zależy od miasta. U mnie w niewielkim mieście 50tka kosztowała 40-50zł. Po podwyżkach kosztów usunęli ją z menu i została średnia 33cm za 22-38zł.
  • Odpowiedz
@olinek_okraglinek: w tym rzecz , że żarcie z knajpy jest nadal bardzo tanie. Np 2 małe kebaby w Łodzi to 28 zł.

Dwie quesadille jak robiłem tydzień temu to:
15zł kurczak
3zł 2 pomidory
4zł rukola
6zł sos
8zł mozarella
4zł placki
+ Przyprawy (miałem w domu), energia, mycie garów nie liczę.
Daje nam to 40zł, czyli 12zł więcej od dwóch małych kebabów lub 2 średnie kebsy - ostra baranina w
  • Odpowiedz
Nie mów mi nic o włoskich produktach, bo sciągam je prosto z włoch niejednokrotnie osobiście. Jedyne co nadaje smak to jakość (za tym zazwyczaj też idzie cena),


@KopecyFan: Z fiuta se ściągasz xD
Większość włoskich pomidorów pochodzą z Chin i są zbierane przez pół-niewolników Ujgurskich, a Ty walisz konia, bo masz pomidory po 30 zł i koncentraty za 15

@patrickwro: Każdy kto płaci więcej niż 35 zł za dużą pickę
  • Odpowiedz
@Booking-Taniej: to nie jest troll, polskie gastro to często patologia - byle wyruchać klienta i pracowników. Masz się za wielkie panisko, bo cię stać. No ja też mogę sobie taką kupić. Tylko za co płacisz? Za przeterminowane składniki? Za "pracownika" zatrudnionego na czarno?

Można i kupić za 100zl taka pizzę, tylko że nagradzając takie patologie niszczysz rynek. Podobnie zadziało się na rynku elektronicznej rozrywki: #!$%@? kupowali to jeszcze większą #!$%@? dostaną.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cppguy:

mąka 0,25kg - 1 zł,

drożdze - 0,79 zł,

ser 100g - 2,5 zł

sos pomidorowy - 1 zł

szynka 50g - 1,5 zł

prąd, woda, trochę oliwy - 2 zł


Razem 8,79 zł


Zrobienie ciasta 10 minut, potem wyrasta godzinę i wtedy przygotowanie wszystkiego to kolejne 10 minut, wy dalej żyjcie w swojej bańce że w pizzerii taniej niż w domu xD


@olinek_okraglinek: Fajnie, tylko nie kazdy uzywa
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cppguy: Super to musi byc ciasto wyrastajsce w godzine. Typowy polski drozdzak pachnacy jak bulka. Sos pomidorowy 1zl - no jesli robisz na koncentracie to moze tak.
  • Odpowiedz
@M4YU: XDDD a wiesz że możesz kupić 1kg za 4 zł i sobie podzielić?

@Vanderwill: robię 2 razy w tygodniu

@koniecswiatajestbliski: przecież nie siedzę w kuchni i nie patrze jak ciasto rośnie przez godzinę tylko w tym czasie bawię się z dziećmi albo tv oglądam to tego czasu się nie wlicza

@syjusz: odpalasz piekarnik na maksa (mój się rozgrzewa do 270 stopni) i jest w smaku jak z
  • Odpowiedz
@XpedobearX: a Ty myślisz że co masz w kajpach i pizzeriach? xD poza tym te super mąki włoskie do pizzy kosztują 6 zł za kg (w dużych opakowaniach mniej), a szynki to wiadomo że się daje takie promocyjne prawie ze śmietnika
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@olinek_okraglinek: Dlatego nie jadam w przecietnych pizzeriach, a po tobie widac, ze masz slabe obycie z kuchnia na swiecie czy chocby pizzeriami w swoim kraju. Przez takich ludzi o marnym guscie, byle kiche zapchać wlasnie wiele tych marnych pizzerii dziala.

Bo dla nich mniejszy placek ale jakosciowo lepszy to zdzierstwo. Najwqzniejsze tanio, nazrec sie bulka i zalac sosem czoskowym.

Oczywscie, cena wyzej jest przesadzona totalnie, ale twoje wyliczenia oraz robocizna tez.
  • Odpowiedz