•  

  #remont #remontujzwykopem
  Hej. Mam lazienke od dewelopera do wykonczenia. Tynki cementowo wapienne. Widac grube ziarno tynku, pewnie zalozyli ze kazdy do sufitu bedzie plytki kladl... Natomiast ja chce zrobic plytki tylko w strefie mokrej. Pytanie czy na te tynki kleic zielone plyty kg, potem na to gladz x2 i farba czy zestrzec sciany nastepnie zrobic hydroizolacje i gladzie x2 a na koniec pomalowac? pokaż całość

  +: Chica
 •  

  Cześć, przygotowałem kolejne porównanie zdolności kredytowej w przypadku ryczałtu ewidencjonowanego i podatku liniowego.

  Dokładnie tak samo, jak przy ostatnim porównaniu obliczenia dotyczą działalności gospodarczej prowadzonej w niezmienionej formie opodatkowania w roku 2020, 2021 i 2022. Założono jedną osobę w gospodarstwie domowym, 20% wkładu własnego i brak jakichkolwiek zobowiązań. W przypadku podatku liniowego podstawą do obliczania zdolności są przychody i koszty uzyskania przychodów, banki na tej podstawie samodzielnie obliczają dochód. Założono brak kosztów prowadzenia działalności poza składką na ubezpieczenie społeczne w wysokości 1124,23 zł – z tego powodu w tabeli użyłem słowa przychód zarówno przy podatku liniowym, jak i przy ryczałcie. Przyjęty okres kredytowania to 25 lat. Obecnie przy okresie kredytowania wynoszącym 30 lat zdolność nie jest większa, wynika to z rekomendacji KNF. Przyjęto również dwie wyższe kwoty przychodów względem poprzedniego porównania.

  Banki zmieniają sposoby obliczania zdolności kredytowej poprzez modyfikację algorytmów w systemach. Coraz więcej banków akceptuje też świadczenie 500+ przy obliczaniu zdolności kredytowej. Dotyczy to również ryczałtu, gdzie coraz bardziej zdolność kredytowa zależy od branży. W porównaniu przyjęto branżę IT.

  Dzięki tym zmianom zdolność kredytowa mimo wyższych stóp procentowych jest dość podobna do tej w poprzednim porównaniu (w czerwcu 2022). W niektórych bankach jest nawet wyższa. Mimo to ryczałt nadal nie jest korzystnie traktowany przez banki, ale ta sytuacja bardzo powoli się zmienia.

  Obecnie większość banków akceptuje zmianę formy opodatkowania, co ułatwia uzyskanie kredytu osobom, które w roku 2022 przeszły na ryczałt. Niektóre banki, akceptują nawet zmianę formy opodatkowania w ciągu roku podatkowego.

  Duże różnice w zdolności kredytowej przy ryczałcie występują w banku Millennium, gdzie wystąpiły największe zmiany.

  Santander zrezygnował z wprowadzonej w okresie pandemii listy branż podwyższonego ryzyka oraz akceptuje w niektórych przypadkach B2B krótszy okres prowadzenia działalności.

  W grudniu PKO BP planuje wprowadzić spore zmiany w systemach, które mają spowodować zwiększenie zdolności kredytowej.

  Obserwując oferty można zauważyć spadek średniego poziomu marż, a także bardzo duże wahania cenowe ofert z czasowo stałym oprocentowaniem.

  pokaż spoiler #banki #kredyty #kredythipoteczny #mieszkanie #mieszkania #mieszkaniedeweloperskie #kredyt #nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #nowylad, #polskilad #jdg #ryczalt #dzialalnoscgospodarcza #programista15k
  pokaż całość

  . . . kliknij, aby rozwinąć obrazek . . .

  źródło: tabela listopad.png

 •  

  Ma ktos moze jakas stronke gdzie mozna obliczyc zdolnosc dla b2b z podzialem na rozne banki?

  #kredythipoteczny

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika Banks

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (2)