•  

  #anonimowemirkowyznania
  Wiecie czego przegrywy najbardziej się boją? Boją się nieznanego. Dlatego zamykają się w sobie i zrzucają całą odpowiedzialność za swoje chujowe życie na "złych" rodziców, szkołę, pracę, rówieśników i inne. Przegrywy paradoksalnie boją się wyjścia z przegrywu i jednocześnie tego pragną. Boją się, bo tak naprawdę tkwienie w przegrywie jest bardzo łatwe. Nie musisz martwić się o zaufanie i zranienie - bo nie wchodzisz w relację. Nie musisz martwić się o przetrwanie - pasożytujesz na rodzicach zamiast utrzymywać się samemu. Nie musisz dbać o siebie - bo zrzucisz winę na różowe, że pragną samych przystojniaków, a ty nigdy nie będziesz miał 185 cm, więc możesz siedzieć w piwnicy, grać w gierki i walić konia.

  Po kilku latach terapii w końcu sobie uświadomiłem, że to nie świat jest zły. To kim aktualnie jestem zależało tylko i wyłącznie od moich wyborów życiowych. Stałem się przegrywem tylko i wyłącznie dlatego, że się bałem i wybierałem ucieczkę i pewną porażkę, ale za to mało stresującą. Zamiast walki i ryzyka odrzucenia.
  Gdy moi brzydcy rówieśnicy starali się podrywać kobiety, dbać o siebie, stawać się chadami - ja wolałem ucieczkę i zrzucenie winy na kobiety. W końcu łatwiej powiedzieć sobie, że to kobiety są złe, a ja jestem zajebisty, moja brzydota jest spoko i kobieta powinna mnie akceptować jako przegrywa. Inni z brzydali wyrabiali się na siłce, ja siedziałem w domu i nie ryzykowałem.
  Gdy moi rówieśnicy rozwijali się, zdobywali lepsze prace, zarabiali coraz lepiej ja tłumaczyłem się tym, że rodzice zjebali mi dzieciństwo bo nie wypuszczali mnie z domu. Dzisiaj wiem, że to była tylko moja wymówka, bo co to ma wspólnego? Dzisiaj moi rówieśnicy mają własne domy, auta za kilkadziesiąt tysięcy, a ja nawet nie mam prawka.

  Dzisiaj jestem świadomy, że przegryw to nie wina złego świata, tylko moich złych wyborów. Ja stałem się przegrywem na własne życzenie, czas przestać zrzucać winę na innych. Aktualnie jestem po kilku latach terapii z różnymi psychologami i terapeutami. Mam 24 lata, w końcu pozbyłem się myślenia w sposób jaki myśli przegryw. Zbudowałem lepszą samoocenę, akceptuję siebie, staram się pozytywnie patrzeć na świat. Ale to wszystko i tak jest na nic, dlaczego?
  - nie umiem totalnie nic, nie mam oszczędności, prawa jazdy, mieszkania. Mogę jedynie liczyć na zatrudnienie w prostych pracach typu: #kasjer, magazynier, produkcja. Jednocześnie będę chciał poświęcić kolejne kilka lat na naukę jakiegoś fachu. Myślę mocno o #programowanie, byciu kierowcą tira, być może jakieś uprawnienia na maszyny typu koparka, dźwig, #cnc. Zanim zacznę godnie zarabiać będę miał 30 lat(moi rówieśnicy mają już w tej chwili po 4-5k na rękę)
  - przez ostatnie 8 lat nie byłem na imprezach, nie miałem totalnie znajomych. Jestem totalnie odizolowany od społeczeństwa. No i zastanówmy się - chcę kogoś poznać. Większość osób nie szuka przyjaciół, ludzi przyjaźnią się na studiach od 1 roku i tworzą zgrane paczki. Gdzie jako 24 latek poznam teraz grono, paczkę znajomych? Nawet wykonując jakieś pasje ludzie zazwyczaj przychodzą osobno, bez swoich znajomych, nie tworzą nowych paczek znajomych. Tak więc poznam kilka osób, ale tylko do pogadania. Raczej nie znajdę osób, z którymi mógłbym wyjechać w grupie na wakacje, narty, majówkę itp.
  - nie mam o czym rozmawiać z ludźmi. Nie mam żadnych wspomnień. Ludzie w moim wieku przeżyli przez ostatnie 5 lat masę studenckich imprez w swoim życiu, jeździli na wakacje spędzali razem sylwestra. Nie muszę chyba mówić, że każdy sylwester spędzałem samotnie. Nawet jak kogoś spotkam i ktoś mnie zapyta co robiłem ostatniego sylwestra lub majówkę to co mogę powiedzieć? Wszystkie takie wydarzenia spędzałem sam. Nie mam tematów do rozmowy, bo nigdy nie żyłem towarzysko.
  - to wszystko wiążę się z brakiem dziewczyny. Załóżmy, że będę chciał porozmawiać z dziewczyną i ją zbajerować. Nigdy nie miałem żadnej pasji, moje życie było nudne. Nie imprezowałem, nie wychodziłem. Nie będę miał absolutnie żadnego tematu do rozmowy z dziewczyną. Nawet jak się jakiejś spodobam, to nigdy się nie dogadamy - bo ja ostatnie kilka lat żyłem w izolacji, nic nie robiłem, o niczym się więc nie wypowiem. Kłamać nie zamierzam.

  Dlatego podsumowując ten długi wpis. Przegryw jest tylko w umyśle. Jeżeli czujecie, że z wami coś nie tak - czym prędzej udajcie się do specjalisty. Nie czekajcie tak jak ja kilka lat. Wyszedłem z przegrywu, ale nigdy już nie będę normalny. Nie nadrobię utraconej młodości, nie dogadam się z innymi ludźmi przez brak doświadczeń i wspólnych tematów.
  Takie rzeczy trzeba leczyć w młodości i jest to możliwe. Jak macie 18-20 lat i czujecie, że z wami coś nie tak, nie bzykaliście itd. Nie zwlekajcie, idźcie z tym do specjalisty. Później będzie za późno

  #przegryw

  Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
  Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  pokaż całość

  •  

   To kim aktualnie jestem zależało tylko i wyłącznie od moich wyborów życiowych.

   @AnonimoweMirkoWyznania: Powiedz to osobie która się urodziła z ciężką chorobą, komuś kto był ofiarą znęcania się, gwałtu itp. Poza tym to kim jesteś zależało bardziej od czynników od Ciebie niezależnych. Od genów jakie otrzymałeś, od środowiska w którym żyłeś, od rodziców itd. Od nas zależy to co zrobimy z danym nam czasem i zdolnościami z jakimi się urodziliśmy. Jak będziesz ciężko i mądrze pracował to możesz wiele osiągnąć, ale nie tyczy się to każdego. Nie wszystkie ograniczenia siedzą w głowie, nie wszystko da się osiągnąć tylko idiota mógłby to kwestionować. pokaż całość

  • więcej komentarzy (27)

 •  

  Ocena ostatniego odcinka na imdb : The Last of the Starks
  6.7 (59 127) Przy czym większość odcinków ma powyżej 8.5, jest kilka z 9.9 .Dobrze im tak, niech jeszcze bardziej spadnie
  #got

  •  

   @jata12: Dokładnie, najgorzej oceniony, o dziwo reszta odcinków 8 sezonu nie ma takich słabych ocen. Drugi najgorzej oceniony to s05e06 (ocena 8.1) w którym żmijowe bekarcice zabijają Dorana. Pewnie ten odcinek przelał czarę goryczy. Najbardziej mnie śmieszą te recenzje w których jacyś "znawcy" chwalą to gówno. Oni dostają jakiś hajs za to, czy są upośledzeni?

  • więcej komentarzy (7)

 •  

  Rozpierdala mnie te rozstrzelenie komentarzy, jedni mówią że oczywisty faul, drudzy że oczywiste nurkowanie a trzeci komentują coś sprzed 5 minut XDDD
  #mecz

...to tylko najnowsze aktywności użytkownika awdstw24

Zobacz wszystkie dodane znaleziska, komentarze i wpisy korzystając z menu powyżej.

Osiągnięcia (1)