Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko170
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
remul

remul

Dołączył 18 lat i 5 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 8365
  • Znaleziska 7968
  • Mikroblog 397
  • Obserwujący 7
  • Obserwowane 1

289

Skończyli 95 proc. prac i zostali odcięci. "Rażące naruszenie"

Skończyli 95 proc. prac i zostali odcięci. "Rażące naruszenie"

Control Process wybudowała przetwórnie odpadów we Lwowie i nie otrzymała 17mln euro zapłaty!

ZlyCzarodziejRumburak
z
money.pl
dodany: 8 godz. i 28 min temu
  • 35
  • #
    polityka
remul
remul 5 godz. i 47 min temu via Wykop
  • 7
@Makavlani: Bo za wschodnią granicą trzeba grać na ich zasadach. Trzeba smarować i tyle.
Amerykanie to wiedzą bo prowadzą interesy na całym świecie. Łapówek to im nie wolno tylko w USA dawać (,tam się lobbuje). ( ͡° ͜ʖ ͡°)
remul
remul 5 godz. i 42 min temu via Wykop
  • 3
@Senex: Relacje z Ukrainą to się posypały po Przewodowie i aferze ze zbożem technicznym. Duda dał wtedy order Żelenskiemu żeby niby relacje tak poprawić. Tylko po co jak ani na niego nie zasłużył, ani go specjalnie nie chciał. Dlatego nie miał problemu z tym żeby go oddać.
Duda tych orderów narozdawał za swojej kadencji tyle że w zasadzie to ich wartość się rozmyła.
remul
remul 5 godz. i 27 min temu via Wykop
  • 1
@CCH5OH: No właśnie ciekaw jestem.
Bo nawet patrząc na to z perspektywy mieszkańców Lwowa - miał być zakład rozwiązujący problem mieszkańców, a jest spór i niszczejąca, niedziałająca inwestycja. Nikogo tam to nie wkurza? Ciekaw jestem jaka tam jest narracja w mediach.

2245

Zgłaszają się lekarze ze szpitala południowego, chcą zeznawać.

Zgłaszają się lekarze ze szpitala południowego, chcą zeznawać.

Zgłaszają się lekarze ze Szpitala Południowego, którzy chcą zeznawać przed rzecznikiem Naczelnej Izby Lekarskiej. Mówią o niedostatku nadzoru, o braku kompetencji, o wykonywaniu procedur ponad swoje możliwości i o pewnych zaniedbaniach, na które zwracano uwagę bez efektu. (...) Bali się mówić wcześ

Emerald84
z
rmf24.pl
dodany: 18 godz. i 9 min temu
  • 226
  • #
    szpitalpoludniowy
  • #
    medycyna
  • #
    afera
  • #
    warszawa
  • #
    lekarz100k
  • #
    lekarz
remul
remul 11 godz. i 11 min temu via Wykop
  • 0
Nawet 2h prezydent się chwalił jak to dzięki jego zasługom szpital południowy jest najlepiej działającym szpitalem


@Wyemancypowanykalafiorek: Spójrz na to z drugiej strony - może wcale nie skłamał i w innych jest jeszcze gorzej. Tu się po prostu domek z kart wzajemnego "krycia d--y" posypał. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
remul
remul 10 godz. i 57 min temu via Wykop
  • 1
Może uwierzyli, że sprawa nie zostanie zamieciona pod dywan.


@oto_jestem: Moim zdaniem raczej się obsrali bo audyt wszedł, a sądząc po opinii publicznej - ludzie chcą więcej krwi.
Te kilka osób z zarządu czy rady nadzorczej rzucone im już na pożarcie to ciągle za mało. Każdy kto ma coś za uszami pewnie teraz w brązowych gaciach chodzi bo wie że w tej sytuacji ich żadne koneksje nie uratują skoro już

271

Polacy wolą hybrydy od elektryków.. Sprzedaż elektryków w Polsce runęła o 28,5%

Polacy wolą hybrydy od elektryków.. Sprzedaż elektryków w Polsce runęła o 28,5%

Dane Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego nie pozostawiają złudzeń. W maju 2026 roku liczba zarejestrowanych elektryków spadła w Polsce o 28,5% r/r, a ich udział w rynku skurczył się do zaledwie 4%. Powód? Głównie brak rządowych dopłat po zakończeniu programu NaszEauto. W tym samym czasie w

FXMAG
z
fxmag.pl
dodany: przedwczoraj, 10:50:41
  • 270
  • #
    motoryzacja
  • #
    polska
  • #
    wiadomosci
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
  • #
    ciekawostki
remul
remul 16 godz. i 16 min temu via Wykop
  • 3
@eSUBA94: Nie, nie uwzględnili ogólnego spadku sprzedaży aut w tym roku. Jak spojrzysz na te dane od innej strony to udział rejestracji elektryków jest większy w stosunku do wszystkich aut niż rok wcześniej.
Więc jednak coś w tym jest że jednak wysokie ceny paliw co nieco zrobiły dla elektryfikacji transportu.

516

Bartosiak 4 lata temu przewidział kto zarobi na odbudowie Ukrainy

O tym, jak Polska wyszła na tej wojnie jak przysłowiowy Zabłocki na mydle". Zderzenie polskiego romantyzmu z niemieckim i ukraińskim pragmatyzmem.

wykopowicz_ka
z
youtube.com
dodany: przedwczoraj, 16:24:42
  • 174
  • #
    bartosiak
  • #
    polska
  • #
    ukraina
  • #
    niemcy
  • #
    bekazlewactwa
  • #
    4konserwy
remul
remul wczoraj, 00:53:32 via Wykop
  • 0
Każdy kto ma mózg o tym wiedział, oprócz baranów idących za stadem - silniczków, ukrofili i botów giertycha


@buckfast: Mylisz się co do jednego - silniczki po prostu tego nie oczekiwały. Ukraina dostała kasę, sprzęt i wsparcie w zamian za młocenie Rosjan i to było WYSTARCZAJACE. A czemu? Bo lepiej komuś zapłacić żeby samemu nie trzeba było sobie rąk brudzić.
Uwierz mi że jak odpalasz komuś kasę żeby ryzykował życiem
remul
remul 18 godz. i 16 min temu via Wykop
  • 0
@Milosz176: Dla typowego silniczka normalne jest że jak się komuś wpierdzielasz w jego sprawy to możesz zostać opluty. Dla nich to prawica się w to plucie bawi. Oni po prostu stoją z boku i patrzą z politowaniem jak obie strony obrzucają się gównem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

2

Precz cenzurze. Znajdź informacje w Google czemu picie w samotności jest złe.

Precz cenzurze. Znajdź informacje w Google czemu picie w samotności jest złe.

Jak nie wierzycie cenzurze to spróbujecie wyszukać sami () Kiedyś to było....

nocny
z
wykop.pl
dodany: przedwczoraj, 23:26:37
  • 7
  • #
    alkoholizm
  • #
    alkohol
  • #
    cenzura
  • #
    zasiegi
  • #
    problemy
  • #
    wykop
remul
remul przedwczoraj, 23:48:45 via Wykop
  • 1
@nocny: Dokładnie. U profesjonalisty.
Google to nie profesjonalista. Teraz to to już nawet powoli nie jest wyszukiwarka. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

294

Lwów podpisał umowy, pominął polskie firmy. Sikorski: Może to i lepiej

Lwów podpisał umowy, pominął polskie firmy. Sikorski: Może to i lepiej

W Gdańsku miasto Lwów ogłosiło pozyskanie 2,5 mln euro wsparcia oraz podpisanie sześciu umów z zagranicznymi partnerami. Podpisano je z podmiotami z Litwy, Niemiec, Czech, Szwecji i Francji. Polskie firmy, bądź instytucje, w tym gronie jednak się nie znalazły. Na taki rozwój wypadków zareagował sze

airaG
z
biznes.interia.pl
dodany: przedwczoraj, 19:28:18
  • 72
  • #
    polityka
  • #
    ukraina
  • #
    polska
  • #
    inwestycje
  • #
    wydarzenia
  • #
    pieniadze
remul
remul przedwczoraj, 23:36:58 via Wykop
  • 2
a jakies podobne historie z niemieckimi firmami? ( ͡º ͜ʖ͡º)


@b_milejkowski: A dlaczego miałyby być? Niemcy nie mają z nimi na pieńku. Ba, teraz to nawet wielcy przyjaciele się robią (jak kiedyś). Obecnie Polacy nie lubią Ukrainców, a Ukraińcy nie lubią Polaków.
W przypadku dużej niechęci lokalnych mieszkańców - każda firma będzie miała pod górkę i będzie pierwszą do oszukania w razie czego, a i policja czy służby będą ją

6

Społeczny lincz. Pełnomocnik Dawida Kacprzyka zabrał głos

Społeczny lincz. Pełnomocnik Dawida Kacprzyka zabrał głos

Pełnomocnik Dawida Kacprzyka odniósł się do medialnej burzy wokół młodego lekarza i radnego KO, przekonując, że jego klient stał się ofiarą społecznego linczu. Według adwokata część komentarzy wykracza poza uzasadnioną krytykę, a sprawa powinna zostać oceniona na podstawie faktów, a nie emocji.

kolicuch
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: przedwczoraj, 19:56:02
  • 8
  • #
    polska
  • #
    polityka
  • #
    wiadomosci
  • #
    sluzbazdrowia
  • #
    warszawa
remul
remul przedwczoraj, 23:22:51 via Wykop
  • 0
@FREDIxZIELONKA: Ostracyzm i lincz to mimo wszystko dwie różne rzeczy.
Ostracyzm to przede wszystkim ignorowanie człowieka który coś chce, wypchnięcie go na margines społeczny, odizolowanie - może podpadać pod mobbing w skrajnych przypadkach ale w praktyce jest w pełni legalny.
Lincz to forma ataku na drugiego człowieka - wyzwiska, groźby, napaść, rękoczyny. Generalnie wymierzanie sprawiedliwości we własnym zakresie bez poszanowania prawa. Jest też nielegalny.

Moim zdaniem ten cały hejt który

1829

"Prawo po naszej stronie, a nic nie możemy". Polska firma walczy o miliony w Ukr

"Prawo po naszej stronie, a nic nie możemy". Polska firma walczy o miliony w Ukr

Miasto Lwów odsunęło polską spółkę Control Process od budowy, 40 milionów wydane, nie ma komu płacić.

Chuopijak
z
money.pl
dodany: 24.06.2026, 14:16:28
  • 169
  • #
    ukraina
  • #
    biznes
remul
remul przedwczoraj, 17:59:15 via Wykop
  • 0
Jak nic nie możemy, a od czego jest państwo?

@test1uci: Na razie to od rozkręcania wojenki. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak na poważnie - naprawdę myślisz że polskim firmom będzie łatwo zrobić cokolwiek na Ukrainie jeśli jedni i drudzy na siebie plują? Opony ci przebiją tylko dlatego że będziesz mieć "obcą" rejestrację. Będziesz pierwszy do "wydymania" w razie czego.
Zarobią na tym inni. Już teraz
remul
remul przedwczoraj, 18:06:12 via Wykop
  • -1
tranzytach pomocy przez nas


@Ulic_Qel_Droma: Spróbuj te tranzyty zablokować. Przecież to w zasadzie misja NATO. Mało sobie smrodu międzynarodowego już tą kłótnią narobiliśmy? Jeszcze może patyk w szprychy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Awanturujemy się jak jakiś Janusz na lotnisku, a potem jest płacz że nas nie zapraszają i pomijają w rozmowach.

1

Szef MON o odbudowie Ukrainy: Nie może być tak, że zapomną o roli Polski

Szef MON o odbudowie Ukrainy: Nie może być tak, że zapomną o roli Polski

Władysław Kosiniak-Kamysz przypomniał, że nasz wschodni sąsiad "nie może zapomnieć o roli Polski". Między innymi w ten sposób odniósł się do kwestii udziału polskich firm w odbudowie Ukrainy. Zapowiedział również, że na obecnie trwającej konferencji w Gdańsku będzie podpisanych "masę kontraktów".

Drzepetto
z
biznes.interia.pl
dodany: przedwczoraj, 12:58:49
  • 12
  • #
    polityka
  • #
    militaria
  • #
    polska
  • #
    ukraina
  • #
    informacje
remul
remul przedwczoraj, 14:01:38 via Wykop
  • 0
@Drzepetto: Tak, niestety.
Transport wojskowy idzie przez Polskę, ale to projekt NATO. Nic z tym nie zrobimy bo byśmy sobie tylko kuku strzelili. Wsparcie dla Ukraińców było, ale już niewiele go zostało. Rozdrapujemy stare rany zamiast się skupić na robieniu biznesu i chociaż pozorach dobrej współpracy. My ich nie lubimy, oni nas nie lubią. Nawet jak polski biznes wejdzie na Ukrainę żeby coś zrobić to przez zwykłą, ludzką nieprzychylność -

732

Polacy nie chcą Ukrainy w Unii Europejskiej. Najnowszy sondaż

Polacy nie chcą Ukrainy w Unii Europejskiej. Najnowszy sondaż

Większość Polaków jest przeciwna wejściu Ukrainy do Unii Europejskiej - wynika z nowego sondażu IBRiS na zlecenie Radia Zet. Zdecydowanie na taką odpowiedź wskazało 59,7 proc. badanych. Ukrainę w UE chętniej widzieliby wyborcy koalicji rządowej niż opozycji

freedomseeker
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: przedwczoraj, 10:05:47
  • 172
  • #
    sondaz
  • #
    ukraina
  • #
    uniaeuropejska
  • #
    polska
  • #
    polityka
remul
remul przedwczoraj, 13:27:13 via Wykop
  • -2
Brak norm Euro

Brak kar dla producentów samochodów za „nadmierne zużycie paliwa” wobec wyimaginowanych norm.


@EmilioEstevez: Ominęło mnie coś? Oni mają z tego co kojarzę zakaz importu aut poniżej Euro 5.

W odpowiedzi na tę wolność oberwą lada chwilę CBAMem i ich konkurencyjność się
remul
remul przedwczoraj, 13:36:26 via Wykop
  • 2
@Aggressive_Perfector: Wiesz, obecna narracja widoczna w mediach - czyli strach przed wejściem Ukrainy do UE nie jest jakiś nietypowy. Dokładnie to samo było w Niemczech czy Francji jak my wchodziliśmy. Strach i wieszczenie upadku rolnictwa.
Czy ostatecznie było aż tak źle - nie. Owszem, były grupy które na tym straciły (chociażby spedycja - którą jako Polska niemalże przejeliśmy). Teraz to my stoimy po drugiej stronie tej barykady - więc strach

417

Zełenski uznał, że nie musi się liczyć z Polską? "Ukraińcom zwróciło się w głowi

Prezydent Zełenski ewidentnie czuje się obecnie urażony. W wypowiedziach obwinia stronę polską, zapominając, że to zaczął.

jaros69-ja
z
wydarzenia.interia.pl
dodany: 24.06.2026, 09:32:07
  • 109
  • #
    polska
  • #
    polityka
  • #
    wydarzenia
  • #
    ukraina
  • #
    informacje
  • #
    wiadomosci
remul
remul 24.06.2026, 17:44:00 via Wykop
  • -2
Gospodarczo zapewne liczą, że to oni a nie Polska stanie się głównym poddostawca dla gospodarka Niemiec.


@kam966: Oni na to liczą i chyba Niemcy też na to liczą. Nie bez powodu lwią część pomocy ładuje w Ukrainę Zachód. Od nas leci obecnie mały strumyczek. Wsparcia niewiele dajemy, a mamy olbrzymie żądania i ciągle się im "wpierdzielamy". Dlaczego mają się z nami liczyć?
Ja, w przeciwieństwie do reszty komentujących tutaj nie

483

Zełenski odesłał order kurierem. Ekspert dyplomacji: To dodatkowe upokorzenie

- Wysyłanie orderu przesyłką kurierską jest już rodzajem znieważania tych insygniów. Dawniej nazywano je znakami zaszczytnymi. Wydaje mi się, że można było zwrócić order w sposób godny, z poszanowaniem jego rangi. Tymczasem mamy zdjęcie pokazujące pakowanie przesyłki na tle półek z paczkami.

cepheus
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 23.06.2026, 13:25:06
  • 202
  • #
    polska
  • #
    ukraina
  • #
    zelenski
  • #
    nawrocki
  • #
    polityka
remul
remul 24.06.2026, 08:49:14 via Wykop
  • 0
@Bad_Sector: To nie jest tak że on ten order jakoś zabiegał czy coś. W kwietniu 2023 to już mieliśmy relacje Duda - Żelenski wyraźnie popsute. To była próba odbudowania przez Dudę relacji z kimś kto o nią nie zabiegał. Dosłownie na siłę mu go wepchnęli.
Dlatego oddanie go to nie był dla Żeleńskiego żaden problem, bo nic dla niego nie znaczył, szczególnie po próbie "szantażu" z naszej strony: "nie nadawaj

2357

Średnie miesięczne zarobki lekarzy z wszystkich faktur to 80 tys. zł.

Średnie miesięczne zarobki lekarzy z wszystkich faktur to 80 tys. zł.

Nomadmum pozyskała dane z biura księgowego obsługującego lekarskie JDG. Dane na podstawie 1 tys. JDG pokazują, że średnio miesięcznie z wszystkich faktur lekarze z tego biura mają 80 tys. miesięcznie. Rekordzista 400 tys. zł miesięcznie. Pokrywają się one z oświadczeniami majątkowymi innych lekarzy.

Stulejman_Beznadziejny
z
x.com
dodany: 23.06.2026, 07:39:47
  • 267
  • #
    lekarz
  • #
    lekarz100k
  • #
    medycyna
  • #
    konowalposting
  • #
    finanse
  • #
    pieniadze
remul
remul 24.06.2026, 00:56:33 via Wykop
  • 2
Skierowanie z sektora prywatnego powinno być papierem toaletowym dla NFZ.


@MalinowyGarncarz: Ale w sumie dlaczego? Jak pacjent opłaca składkę zdrowotną to dlaczego nie miałby prawa mieć dostępu do publicznego sprzętu? Idziesz do lekarza zasięgnać drugiej opinii i co i już? Koniec?
To w takim razie po co część ludzi ma się na NFZ zrzucać jak im się odmówi dostępu? Będzie bunt drugiej strony.

A za tę całą patologię to wg mnie odpowiada system
remul
remul 24.06.2026, 01:16:30 via Wykop
  • 4
@ShelbyCompany: Ja tak z dzieciakiem miałem - krosty na plecach, problem ewidentnie dermatologiczny. No to lekarz pierwszego kontaktu, skierowanie do dermatologa, dwa dni czekania, tam skierowanie żeby to hirurg obejrzał bo już zaczęla ropa podchodzić. Znowu doba. Hirurg, że nie jest tak źle - ednak dermatolog..
4 dni zmarnowane na bieganie tam i z powrotem.
Ostatecznie poszliśmy już prywatnie - 30 minut, diagnoza, przepisane leki które zadziałały.
Nie rozumiem o
remul
remul 24.06.2026, 07:01:27 via Wykop
  • 0
@WesolyLudwiczek: Na upartego to nie są to znamiona UoP bo jak dobrze zrozumiałem to jest to praca na akord - jest potrzeba żeby lekarz przyjechał to przyjeżdża. W zasadzie to 6k to płacą ponoć za samą "gotowość do podjęcia pracy" lekarza w tym czasie.
No ale dobra - to zasłyszane - więc nie bierz tego za pewnik. Inną sprawą jest że jakby to było inaczej to trudno by było ciągnąć
remul
remul 24.06.2026, 07:37:36 via Wykop
  • 1
@Kajabal: Tylko że ja odpowiadałem komuś innemu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ale tak, z tym akurat ma rację.
Moim zdaniem też jest coś nie tak z systemem że w ogóle istnieją takie dziury. Przecież to nie jest tak że komuś innemu się przekłada operację żeby wcisnąć "swojego" w kolejkę (z tym się nie spotkałem). To wygląda tak jakby szpital z założenia miał zaklepane może z połowę
remul
remul 24.06.2026, 08:05:41 via Wykop
  • 1
Całkowity demontaż solidaryzmu społecznego: Klasa średnia i przedsiębiorcy zaczną masowo uciekać przed składką zdrowotną (np. poprzez optymalizacje podatkowe, spółki zagraniczne).


@Kajabal: To akurat już się dzieje. Prywatne szpitale oferują coraz więcej zabiegów we własnym zakresie. Część nawet współfinansując z NFZ - co akurat sprawia że ten system jeszcze się jakoś trzyma, bo powód to płacenia składek dzięki temu ciągle istnieje.
Na trudniejsze operacje odsyła się do lepszych, specjalistycznych szpitali publicznych.

937

Lekarz medycyny zarobił w rok 4,3 mln zł. "Szczepiłem ludzi od rana do nocy"

Lekarz medycyny zarobił w rok 4,3 mln zł. "Szczepiłem ludzi od rana do nocy"

Lekarz medycyny ratunkowej zarobił w rok 4,3 mln zł. "Szczepiłem ludzi od rana do nocy" "Niczego nie ukradłem, ciężko pracowałem - mówi Robert Górski, lekarz pogotowia. Przez dwa lata pandemii zarobił blisko 6 mln zł. Ostatnio zarabia około miliona rocznie. Lekarz jest zielonogórskim radnym.

KONONOWlCZ
z
wykop.pl
dodany: 23.06.2026, 10:01:34
  • 118
  • #
    nfz
  • #
    szpital
  • #
    lekarz100k
  • #
    lekarz
  • #
    zielonagora
  • #
    lubuskie
remul
remul 23.06.2026, 14:33:29 via Wykop
  • 1
@marsellus: Była okazja natłuc nadgodziny to skorzystali. Mam w rodzinie kilku lekarzy. Pod względem z--------u to kiepsko wspominają tamten okres, ale potem wpadły przelewy... ¯\(ツ)/¯
Można to porównać do starego wyjazdu "na saksy" - nie ma cię w domu przez pół roku, ale potem wracasz i stać cię na zbudowanie domu.

902

Rolnik oddał 35 ha z myślą o parku dla mieszkańców. Powstanie centrum danych

Rolnik oddał 35 ha z myślą o parku dla mieszkańców. Powstanie centrum danych

Rolnik z Teksasu przekazał 35 ha organizacji ekologicznej z myślą o stworzeniu parku dla mieszkańców. Ekolodzy ziemię sprzedali gminie, ta firmie IT. Zamiast parku będą mieli wielki data center, który wywinduje ceny energii i wody.

roman-swoboda
z
farmer.pl
dodany: 23.06.2026, 10:51:41
  • 83
  • #
    farmer
  • #
    rolnik
  • #
    texas
  • #
    ekolodzy
  • #
    datacenter
  • #
    inwestycje
remul
remul 23.06.2026, 14:24:11 via Wykop
  • 4
Frajerami to są ci "ekolodzy",


@Ogau: To chyba paserzy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A tak na poważnie to takie darowizny trzeba obwarowywać umowami która sprawia że jak druga strona jej nie dotrzyma to własność wraca do pierwszego właściciela.

242

Ogromny przyrost zadłużenia Polski. Prawie 47 mld zł w miesiąc

Ogromny przyrost zadłużenia Polski. Prawie 47 mld zł w miesiąc

Według wstępnych szacunków resortu finansów, zadłużenie Skarbu Państwa na koniec maja 2026 r. wyniosło ok. 2,136 bln zł. W ciągu miesiąca przybyło nam niemal 47 mld zł zobowiązań. Koszty finansowania polskiego długu publicznego pozostają na bardzo wysokim poziomie plasują nas w czołówce UE.

rychu-nalepa
z
zero.pl
dodany: 23.06.2026, 08:20:21
  • 86
  • #
    finanse
  • #
    ekonomia
  • #
    pieniadze
  • #
    polska
  • #
    gospodarka
  • #
    ciekawostki
remul
remul 23.06.2026, 09:06:08 via Wykop
  • -7
@ddf-ddt: Miniratka za poprzednie zobowiązania.
Z drugiej strony - chcemy mieć CPK, atom, lepszą armię - to wszystko kosztuje. ¯\(ツ)/¯
remul
remul 23.06.2026, 09:36:25 via Wykop
  • -2
@ddf-ddt: SAFE to jeszcze chyba nie doszedł do takiego etapu żebyśmy coś płacili, ale np. zakupy Błaszczaka w Korei czy F35 to już raczej tak.
Do tego waloryzacja pensji służby zdrowia powyżej inflacji... No jest tego sporo.
Nie dziwię się że rząd szuka nowych źródeł kasy gdzie się da.
ETS2, gdyby nie opór społeczny, pewnie z radością by wprowadzili bo to jednak sporo dodatkowej kasy do budżetu centralnego, a można się

268

Były szef MSZ Ukrainy porównuje Polskę do Rosji za walkę o prawdę historyczną

Były szef MSZ Ukrainy porównuje Polskę do Rosji za walkę o prawdę historyczną

Pawło Klimkin, były szef resortu dyplomacji Ukrainy, skomentował kryzys w relacjach polsko-ukraińskich. W kontekście sporu wokół UPA polityk uznał, że część polskiego społeczeństwa mitologizuje wspólną historię polsko-ukraińską. Ocenił też, że podobnie postępuje Rosja.

k3tj0w
z
wiadomosci.onet.pl
dodany: 22.06.2026, 12:48:18
  • 50
  • #
    polityka
  • #
    ukraina
remul
remul 23.06.2026, 08:51:07 via Wykop
  • -7
@LeastWantd80: A ja wiem czy cokolwiek na nas wymuszali czy nas zastraszali?
Żeleński odesłał order i tyle. Ma nas teraz zwyczajnie w dupie. Na obchody nie przyjedzie.
Technicznie to my się w jego politykę wewnętrzną wpieprzyliśmy i próbowalismy coś na nim wymusić (nie ma znaczenia czy to było słuszne czy nie) - więc ja akurat jego nastawienie rozumiem. ¯\(ツ)/¯
Z resztą czy Polacy zareagowaliby inaczej gdyby nam ktoś z zewnątrz

19

Ile kosztuje Steam Machine? Gracze mogą być w szoku. Cena z kosmosu

Ile kosztuje Steam Machine? Gracze mogą być w szoku. Cena z kosmosu

Valve wreszcie odkryło karty i ujawniło ceny Steam Machine. Podstawowy model z 512 GB pamięci został wyceniony na 4389 zł, a topowa konfiguracja przekracza 6 tys. zł.

Maaatiz
z
hdtvpolska.com
dodany: 22.06.2026, 21:39:51
  • 34
  • #
    steam
  • #
    steammachine
  • #
    gaming
  • #
    pcmasterrace
  • #
    gry
  • #
    komputery
remul
remul 22.06.2026, 22:07:05 via Wykop
  • 0
@kidi1: Bo mały, ładny i cichy. Ładnie się komponuje przy telewizorze.
Za te same pieniądze spokojnie złożysz coś lepszego (i nawet zainstalujesz SteamOS), ale nie w tym rozmiarze.
To zabawka dla wąskiego grona odbiorców. Wg mnie - próba "odbicia" części graczy konsolowych.
remul
remul 22.06.2026, 22:21:29 via Wykop
  • 0
@kidi1: Ale na razie nie wyje. Jest właśnie chwalona na to że działa bardzo cicho. Zużycie prądu też ma niezbyt duże. No ale wydajnościowo przez to nie powala - jest na poziomie PS5, tyle że na nowszych komponentach - dzięki czemu może być mniejsza.
Gaming nie musi być głośny ani koszmarnie prądożerny - spójrz na telefony. Nie sięgają prawdziwym "kombajnom" do pięt, ale do grania w zupełności wystarczą.
Nie twierdzę
remul
remul 22.06.2026, 22:41:42 via Wykop
  • 1
@MrPepka: Trochę to ulep, ale tak, da się to złożyć. Z tym tysiakiem za całość to może w zeszłym roku (teraz sama BC250 na Ali kosztuje 800zł) - no ale tak, jak komuś zależy to coś złoży. Kwestia poziomu zawziętości.
Ale to nie tacy ludzie którzy takie coś złożą są tu targetem.
remul
remul 22.06.2026, 23:05:41 via Wykop
  • 3
@MrPepka: Napisałem na samym początku w co celują - w casualowego gracza który chciałby mieć takiego delikatnie lepszego steam decka którego sobie postawi przy telewizorze, pewnie obok swojej PS5 Pro - ze względu na dostęp do innych gier.
Normalny gracz PC na to cudo nawet nie spojrzy. Szanujmy się. Nie rozumiem skąd oburzenie. Naprawdę ludzie myśleli że dostaną 5090 poniżej kosztów? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Widać
Kostor95
Kostor95
21.06.2026, 19:13:08
  • 0
Ej a to WiFi w pociągach IC jakoś specjalnie się włącza? Zawsze jak się podpinam pod hotspot IC to nie ma neta i nie wiem czy trzeba stanąć na jednej nodze czy co zrobić żeby działało. Chcę mecz oglądać #mecz #intercity
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

remul
remul 21.06.2026, 19:28:27 via Wykop
  • 1
@mDvMatti: Ale trzeba najpierw na radiusie regulamin zaakceptować.
Przynajmniej ostatnio tak było
  • Odpowiedz

7

Były polski poseł zwrócił odznaczenie w proteście przeciw Nawrockiemu

Były polski poseł zwrócił odznaczenie w proteście przeciw Nawrockiemu

Były poseł Platformy Obywatelskiej Piotr Fogler zwrócił prezydentowi Karolowi Nawrockiemu Złoty Krzyż Zasługi.

etepetete
z
wiadomosci.wp.pl
dodany: 21.06.2026, 17:30:22
  • 9
  • #
    afera
  • #
    polska
  • #
    polityka
  • #
    informacje
  • #
    wydarzenia
  • #
    wiadomosci
remul
remul 21.06.2026, 17:58:12 via Wykop
  • -1
@wykopowicz_ka: Oj tam. Pewnie w imię solidarności.
W końcu Rosjanom (Np. Katarzyna Wielka), którzy też taki order od nas dostali - nigdy ich nie odebraliśmy.
Widocznie nie podpadli Polakom aż tak jak Żeleński. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 13
  • Strona 1 z 13
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 23.06.2025

    Komentator
  • Rocznica
    od 02.01.2026

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 01.05.2021

    Gadżeciarz

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking