Ktoś odpalił niby #livestream dla #airshow Antidotum w Lesznie na dwóch kanałach tu i tu na których nic nie leci ale jest podpięty niby oficjalny link na czacie do podejrzanej strony która udaje NBC Sports tylko domena coś podejrzanie wygląda (valvroi.com) a ejaj twierdzi że to nie jest oficjalny stream i cała ta strona to oszustwo (scam) wyłudzające dane lub pieniądze. Ktoś jest to w stanie potwierdzić? Jeśli
arbadakarba - Ktoś odpalił niby #livestream dla #airshow Antidotum w Lesznie na dwóch...
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Właśnie dzwonił do mnie saszka z providenta. Coś o lewym kredycie i konieczności podania peselu do weryfikacji. Najwidoczniej tego samego peselu który jest zastrzeżony od samego początku istnienia takiej opcji. Nawet mnie przywitał moim imieniem i nazwiskiem.
Jak mu odpowiedziałem że prawie dałem się nabrać ale zdradził go obrzydliwy akcent to mnie zwyzywał xD pełna profeska tego srovidenta.
Ehhh super to ubogaconko kulturowe ze wschodu. Wincyj ukrów w polsce bo jeszcze nam
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

głupich nie sieją - sami się rodzą, np. ja HELP! XD

siedząc na telefonie kliknęłam z prędkością światła na FB w link do artykułu o mordercy z Kadłuba, sama strona wyglądała co najmniej dziwnie, już mi coś zaczęło świtać, w komentarzach jakaś osoba ostrzegła żeby nie klikać, bo to phishing, ale już było za późno... xd

nagle na trollkoncie zaczęły się wszędzie pojawiać pisane do ludzi wiadomości z prośbą o BLIKa, potem bank zablokował
nutsheell - głupich nie sieją - sami się rodzą, np. ja HELP! XD

siedząc na telefonie...

źródło: Phishing

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#cyberbezpieczenstwo #cybersecurity #phishing Poczytałem wiecej o temacie oszustw phishing i jestem zszokowany jak latwo mozna komus ukrasc w ten sposob wszystkie pieniadze. I ze w obecnym swiecie nie da sie w zaden sposob od tego na 100% uchronic. Moim zdaniem to banki i instytucje sa winne temu ze w tak prosty sposob mozna kogos oszukac na wszystkie pieniadze z konta, tym bardziej ze same ucza użytkowników
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@login-znaki-alfanumeryczne: haj po zaksięgowaniu na koncie na które przesłano kradzione pieniądze powinien być nie do ruszenia w jakikolwiek sposób przez 2-3 dni, (wiem kontrola itp), wtedy leci przelew wsteczny z tego konta na o-----e konto, ofiara nic nie traci oprócz nerwów. Pewnie zbyt proste rozwiązanie lub łatwe do ominięcia inaczej by banki wprowadziły lub każda operacja powyżej jakiejś kwoty ustalanej wyłącznie osobiście w banku powinna mieć chargeback 48h
  • Odpowiedz
Ajaj, głupia sprawa mireczki ale człowiek mądry po szkodzie, od paru miesięcy dostawałem SMS od KuCoina że ktoś się włamuje na moje konto i robi przelewy z Niemiec, Rosji. Dziś znów dostałem takiego SMS lekko zdenerwowany już zadzowniłem na podany tam numer, gość zapytał o imię, czy tylko ja z tego korzystam, czy mam inne portfele krypto (!) i moje stanowcze że chciałbym usunąć konto powiedział że to fantastycznie się składa (!!!)
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Oscamowali znajomego na 60k. Miejsce znane bo olx, ale nie rozumiem mechanizmu a znajomy nie chcę się przyznać. W jaki sposób podpięli paypal pod jego kartę? Z tego co mówił to wszedl "na stronę banku" wpisał dane a potem "piniency już nie było". Chyba jakaś autoryzacja podpięcia konta typu paypal jest wymagana to raz, a dwa dane karty są dostępne przez portal od tak?

#olx #santander #phishing
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@dawid-hopek: Nie każdy i ja jak np. mam dwa konta ( prywatne i firmowe) a na apce tylko jedno to też często robie ze strony. Ale NIGDY nie klikam w linki które przychodzą w mailu.
  • Odpowiedz
#ing zmienił UI, teraz zrobił reverta do starej wersji, część działa, część nie działa usług. Nie wiadomo czy to #phishing czy to realny panel do logowania...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zapewne do końca zastanawiał się, czemu nikt nie odpisuje 😉

A czy wy dostaliście kiedyś maila lub wiadomość od „nigeryjskiego księcia” lub celebryty, który chce wam oddać swój majątek❓
Oczywiście - najpierw z różnych powodów to wy musicie zrobić mu przelew na stosunkowo niewielką kwotę 😅

#oszustwo #oszust #oszustwointernetowe #phishing #legalniewsieci #lexlab #bezpiecznysklep #prawnik #ecommerce
Legalniewsieci - Zapewne do końca zastanawiał się, czemu nikt nie odpisuje 😉 

A czy...

źródło: nigeria

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach