Wpis z mikrobloga

Pi razy oko zaplanowałem trasę dookoła Polski, która z pewnością przebiega przez wszystkie przygraniczne gminy + parę innych o ile nie są zbyt daleko od trasy (coby #zaliczgmine miało kilka sztuk więcej). W tym momencie ma 4127km i 34 673m przewyższeń. Co około tydzień będę wrzucał kolejne fragmenty. Dlatego też następujące prośby do autochtonów:

1. Tak, tak, upierdliwie przypominam o potrzebie nocowania gdzieś (nic zobowiązującego, ale "jak będę miał możliwość to przygarnę"). Czym więcej propozycji tym lepiej. Tak nawet koło 50km od trasy. Tanie hostele, motele, czy co tam jeszcze, też.

2. Uwagi co do samej trasy - "nie jedź tamtędy, bo zjedzą Cię Cyganie", "jest ZAKAZ jazdy rowerem" - Google Maps w opcji samochodowej tego nie uwzględnia, a wybranie wersji rowerowej powoduje puszczenie najbardziej gruntowymi, leśnymi itd. drogami. Nie chcę bruku, kocich łbów, a już na pewno nie piasku i nieutwardzonych dróg. Szosa słabo sobie tam radzi. Nie przeszkadza mi jazda krajówkami wśród dużego ruchu samochodowego.

3. Uwagi co do atrakcji turystycznych po drodze. Głownie chodzi o zamki, które uwielbiam (tylko nie takie, z których zostało pół ściany), dużą architekturę jak np. takie mosty. Ale rzucajcie co Wam przyjdzie do głowy.

Zaczynamy od Gdańska na wschód. Link do wstępnej trasy na Google Maps.

Spam po autochtonach: #gdansk, #elblag

#metaxynarowerze #turystyka #podroze #rower
Pobierz metaxy - Pi razy oko zaplanowałem trasę dookoła Polski, która z pewnością przebiega p...
źródło: comment_ImPHRXATU2YURL4XhwVMpsD0wdEkYVml.jpg
  • 26
Ach bo nie zaznaczyłem, a niektórzy nie czytali początkowego wpisu: chodzi o czerwiec/lipiec. Więc zdaję sobie sprawę, że nikt nie wie co będzie wtedy robił.
@metaxy: To jak chcesz mogę dać moim zdaniem dobra radę na temat tej Twojej zaznaczonej planowanej podróży na odcinku z Gdańska do Mikoszewa.

Po pierwsze nie ma po co jechać Traktem (droga 91) do Pruszcza, bo tam nic ciekawego nie ma. W sensie w Pruszczu. Po drodze zresztą też nic ciekawego nie zobaczysz. Jeżeli chcesz stamtąd jechać do Grabiny-Zameczek to tez nie masz po co. Nie dosyć, że ten "zamek" nie
Pobierz KilY - @metaxy: To jak chcesz mogę dać moim zdaniem dobra radę na temat tej Twojej za...
źródło: comment_mQS79IOmikrFlU3AUFL3dTAxxVn3oz4I.jpg
@KilY: Pruszcz Gdański dlatego tylko, że jest tam gmina miejska. A tak przejeżdżałbym tylko przez gminę wiejską i zostałaby mi taka dziura. Dzięki wielkie za resztę uwag - ładnie opracowane. Na pewno sprawdzę.
@metaxy: Stary daj spokój, jedziesz na wycieczkę dookoła kraju żeby miec odhaczoną gminę miejską, w której nic nie ma, czy żeby coś zobaczyć? Wiesz mi to tam obojętne jak sobie pojedziesz, ale czy warto robić kilometry przez miasto-sypialnię Gdańska a potem przez pola (bo ta droga Pruszcz-Cedry-Kiezmark) to nic tylko pola i wsie aby nie mieć jakiejś "dziury", a omijac fajne miejsca? Zastanów się, czy Ty jestes dla trasy, czy trasa
@KilY: Wiem, wiem, jestem ciężkim przypadkiem. Jak będzie trzeba to nadłożę trasy, pojadę do Pruszcza i wrócę, ale nie odpuszczę. Mam wydrukowaną mapę gmin i powieszoną na ścianie. Jak będę miał taką dziurę to mnie będzie męczyło. Toteż nie ominę fajnych miejsc tylko dołożę sobie kilometrów. A na Twoje pytanie: no trochę ja dla trasy, trasa dla mnie. Samo założenie, żeby odwiedzić wszystkie gminy graniczne też jest czysto arbitralne. Po prostu
@metaxy: w tym roku zrobiłem ze znajomymi Polskie wybrzeże ze Świnoujścia na Hel więc jeśli będziesz chciał, to wyślę Ci ślady. A w wolniejszym czasie, mogę Ci opisać trasę, bo jest kilka miejsc na r10, które nie są fajne do jazdy. Chyba że interesują Cię przygody typu bagna i kładki z jednej deski, bądź kilka kilometrów drogi piaskowej(jak na plaży). No i jeśli Ci mało "acziwmentów" to polecam zdobyć wszystkie czynne
@malyacura: Podeślij proszę na PW. Raczej nie będę jeździł R10 właśnie z takiego powodu. Raczej trzymam się dróg samochodowych, bo jazda kolarką po takich "atrakcjach" to żadna przyjemność. Latarni raczej nie będę kolekcjonował (celowo). Jednak jeżeli jakaś jest przy trasie to jasne.
@metaxy: Jakbyś pojechał trasą (obrazek) to po drodze masz:

Dzikowo-Górowo Iławeckie i wszystko na północ - poligon Stablack

Pareżki - i tajemnicza góra http://rygielpisz.eu/sercemazur/viewtopic.php?p=13422

Nerwiki - pałac rodziny von Heyden - pra wnuczka właściciela była chyba prezesem IBM w norwegii

Lidzbark Warmiński - Zamek biskupów, Pałac Krasickiego, Stara Cerkiew i dużo innych zabytków oraz odnowione stare miasto, poza tym mogę cię tu przenocować

Bisztynek - stare miasto, kilka starych kościołów i
Pobierz galonim - @metaxy: Jakbyś pojechał trasą (obrazek) to po drodze masz:

Dzikowo-Górowo...
źródło: comment_T8i3DEiNqh84Gae5SqPakQsiwkjbxQR8.jpg
@metaxy: No to zachęcam do zmiany trasy, z Górowa do Lidzbarka 25km, jak będziesz zwiedzał Nerwiki i Stablack to zejdzie ci dzień, u mnie nocleg w LW i czas na zwiedzanie, później traska do Bisztynka 25km i tam zwiedzanie. Wiem, że to pewnie poniżej dolnego dziennego limitu km ale warto pozwiedzać
@galonim: Kurdę, tak patrzę na ten Lidzbark Warmiński i tam macie naprawdę ładne rzeczy, w stylu który naprawdę mnie rajcuje: cerkiew, zamek biskupów, stara elektrownia itd. Super rzeczy.
@KilY: Możesz mi powiedzieć, gdzie jest ta rafineria?

@byczys: Nie zaczynam. Źle sformułowałem. Nie chciałem zaczynać opisywania tras i pytań od Krk, bo jakby tu mieszkam. A chciałem coś ciekawego poczytać.
Reszel - zamek


@galonim: Panie... Nigdy nie byłem na Warmii (zawsze tylko morze, morze, itd.), ale to co mi otworzyłeś oczy to magia. Przecież tam są cudowne rzeczy.