Wpis z mikrobloga

@marek22: łańcuch można skrócić ale długość sie zmienia i w 1 rzędowym napędzie trzeba koło odkręcić i je cofnąc a to wymaga dodatkowych kluczy wiec lipton, chyba ze spinke urwało to wtedy wystarczy nowa i gitara.
  • Odpowiedz
@Popaparaniec: Produkowany w latach 70 - Romet Turing 2.

Mam jeszcze 3 rowery ale wszystkie się ciągle psują.

Ten 'najprostszy' to mniej w nim może się zepsuć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Z założenia oczywiście bo już widełki i korba spawane, w supporcie i przedniej piaście znowu coś chrupie i są luzy. Do tego mocowanie kierownicy jest jakieś przerabiane i co jakiś czas trzeba ją prostować. No i
  • Odpowiedz
@marek22:

Hehe tu się trochę mylisz, polecam tobie znaleźć dobrego mechanika rowerowego.

A mylisz się w tym sprzęt też się liczy mój rower waży 10kg śmigam na nim od tego roku jego. Przesiadłem się z 15kg na10 kg z amortyzowanym przodem i uwierz mi czuję tą różnicę, z 50 km zrobiło się 82 km
  • Odpowiedz
@Popaparaniec: już od ponad roku zbieram się do jakiegoś lepszego roweru ale wizja wydania sporej sumy pieniędzy na niego mnie zniechęca ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Mam szosowego Herkulesa 28" od szwagra. Z 2 lata już stoi bo połamał się tryb w piaście planetarnej i nie można go nigdzie dostać (chyba że u tokarza). Więc do wymiany piasta (z hamulcem bębnowym?) i pewnie do kompletu kaseta + maszynka
  • Odpowiedz