Wpis z mikrobloga

Cykl życia frankowca

1. Zacznij zarabiać dobre pieniądze


2. Pomyśl o kredycie


3. Bądz januszem ekonomii i bierz kredyt we frankach


4. Kurs franka na niskim poziomie


4. Kurs franka rośnie


5. Brak profitu


#heheszki #pasta #ekonomia #januszebiznesu #januszekonomii #kredyt #banki #polska #frankszwajcarski #waluty
Rakers - Cykl życia frankowca

1. Zacznij zarabiać dobre pieniądze

SPOILER

2....

źródło: comment_paO8JPKPKUQnwYVTlk2OcZLMDd16tWVL.jpg

Pobierz
  • 124
  • Odpowiedz
Haha, jak nie rząd winny to banki, jak nie banki to ludzie tam pracujący. xd żenua. Janusz nigdy z Grażyna nie jest winny. "Pan w banku mi zle doradził!!" A jak Janusz kupi fiata w salonie fiata to tez Fiat winny albo sprzedawca. A jak sie Janusz zadławi pestką to warzywniak winny. A Janusz i tak będzie uważał ze wszyscy chcą go oszukać.

Pytam po raz kolejny: pan Janusz przyszedł do banku
  • Odpowiedz
@internet3000: Z twoją logiką kojarzy mi poznany z 7 lat temu w Sopocie jegomość

Nie był jakiś biedny i rodzice mu wpłacali ze 3 razy więcej niż mi,bo byliśmy heh studentami dziennymi. Ale mu było ciągle mało bo musiał kupować wszystko co najdroższe (czy lepsze to bym się kłócił). Nawet jak nie miał już pieniędzy to musiał kupić wodę mineralną za 5 zł bo jest lepsza i #!$%@?. Nie wytłumaczysz takiemu,
  • Odpowiedz
Zawsze jak czytam ten hejt na ludzi z kredytami we frankach to się dziwię, że nikt tego porządnie w necie nie wyliczył i nie pokazał, że rozsądny człowiek dalej jest grubo na plusie na takim kredycie.

Wziąłem kredyt we frankach 7 lat temu, na 20 lat. Rata? Szokująco niższa niż w PLN. Czy liczyłem się z kryzysem i dużą zmianą kursu waluty? Tak! Nie wziąłem kredytu "na styk" nie byłem idiotą, wziąłem
  • Odpowiedz
@Rakers:

6. Bank wypowiada umowę kredytu, sprawa trafia do egzekucji.

7. Komornik sprzedaje (jak masz szczęście) twoje mieszkanie

8. Kwota z egzekucji nieruchomości nie wystarcza na spłatę kredytu, zostajesz bez mieszkania, z długami.

9. No profit
  • Odpowiedz
@John112:

7. Komornik sprzedaje mieszkanie sąsiada

8. Kwota z egzekucji wystarcza na spłatę kredytu, zostajesz z mieszkaniem, bez długów.

9. Jesteś królem życia!

10. Bierzesz nowy kredyt, kupujesz domek w Bieszczadach dla sąsiada.

( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Heh, dobre @Rakers: Ale to nawet nie #januszeekonomii to po prostu debile ekonomii. Chociaż to zależało od czadu bo jeśli ktoś trafił w dobry moment to wyszedł bardzo dobrze na frankowym kredycie. Ale to zwyczajny gambling. Jedni wygrywają drudzy nie.
  • Odpowiedz
@Myszkowski: no chyba nie sądzisz, że frank dojdzie do 5 złotych? :P Największym błędem januszy biznesu (większości) było to, że się rzucili na najniższy kurs franka w historii i tak samo jak nie mogli liczyć, że kurs będzie niższy, tak samo teraz nie ma co zakładać że znowu pójdzie do góry (przynajmniej w jakiejś dłuższej perspektywie)
  • Odpowiedz
Tylko 1 zastrzeżenie: kredytów we frankach nie bioro #cebulaki , tylko Mariusze i Karyny z korporacyj, lat 30, wyborcy PO, ew. #!$%@?, fanatycy GW i TVN ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nawet mi ich nie żal xD
  • Odpowiedz