Wpis z mikrobloga

Cykl życia frankowca

1. Zacznij zarabiać dobre pieniądze


2. Pomyśl o kredycie


3. Bądz januszem ekonomii i bierz kredyt we frankach


4. Kurs franka na niskim poziomie


4. Kurs franka rośnie


5. Brak profitu


#heheszki #pasta #ekonomia #januszebiznesu #januszekonomii #kredyt #banki #polska #frankszwajcarski #waluty
Rakers - Cykl życia frankowca

1. Zacznij zarabiać dobre pieniądze

SPOILER

2....

źródło: comment_paO8JPKPKUQnwYVTlk2OcZLMDd16tWVL.jpg

Pobierz
  • 124
  • Odpowiedz
@GieJeden: Dlaczego "niedorajdy"? Mam kredyt w CHF, mimo dzisiejszego skoku kursu jestem w stanie go nadal spłacać, ręki po żadne publiczne "pomoce" nie wyciągam - co więcej - uważam, że jakikolwiek program "ratowania frankowiczów" byłby zwykłą niesprawiedliwością społeczną. Przy tym inne programy "ratowania" górników, hutników, rolników i hodowców podpalanych kangurów szorstkowłosych także w większości przypadków uważam za szkodliwe.
  • Odpowiedz
@Zuchwaly_Pstronk: ale też można powiedzieć - nikt nikomu nie każe zostać górnikiem, rolnikiem, nauczycielem, pielęgniarką, więc i tu zduśmy w zarodku jakieś programy "pomocowe" z budżetu.
  • Odpowiedz
@seattle: Open Finance to #!$%@? i polecam omijać szerokim łukiem. Tak nam kredyt załatwiali, że 2 miesiące minęły i gówno załatwili. Najpierw usiłowali nam wcisnąć oferty ze sprzedażą wiązaną typu programy systematycznego oszczędzania, kredytówki, ubezpieczenia - wciskając nam, że to jest najlepsze bo o panie pan patrzy tutaj najniższa rata wyjdzie. Co z tego że rata najniższa jak dochodzą koszty dodatkowych usług i wychodzi drożej.

No nic wybraliśmy banki zgodnie ze
  • Odpowiedz
Nie zdziwię się jak za 12 miesięcy od końca obrony franka ten osiągnie niższy poziom niż na wczorajszym zamknięciu.


@killi: Widać, że nie wiesz, że ludzie którzy mają kredyt we frankach byli by usmażeni dawno temu gdyby nie interwencja SNB już w 2008 jak kryzys wybuchł. I prawdopodobnie to nie koniec lotów franka do góry przy tym co się zbliża.
  • Odpowiedz
@Rakers: branie kredytu w obcej walucie to jest ryzyko i należy się z nim liczyć, to tak samo jakby ktoś obstawiał ruletkę i miał pretensje, że za rzadko mu wypada jego liczba. Kolejne Janusze na krajową skalę, zaraz po górnikach
  • Odpowiedz
@Dziambelll: Dokładnie, chcieli to niech sobie negocjują z bankami co dalej. W tym kraju ani rząd ani większość społeczeństwa nie potrafi przewidzieć skutków swoich działań, a później normalni ludzie za to płacą. No #!$%@? jak z dziećmi.
  • Odpowiedz
@rakers
Gdy wieczorne zgasną zorze,
zanim głowę do snu złożę,
modlitwę moją zanoszę,
Bogu Ojcu i Synowi.
#!$%@? sąsiadowi!
Dla siebie o nic nie wnoszę,
tylko mu dosrajcie, proszę!
Kto ja jestem?
Polak mały! Mały, zawistny i podły!
Jaki znak mój? Krwawe gały!
Oto wznoszę swoje modły do Boga, Maryi i Syna!
Zniszczcie tego #!$%@?!
Mego rodaka, sąsiada, tego wroga, tego gada!
Żeby mu okradli garaż,
żeby go zdradzała stara,
żeby mu
  • Odpowiedz
@Ben_one: Bez auta da się żyć, jeśli mnie na coś nie stać to nie kupuję, proste. Oczywiście na mieszkanie nie stać 80% społeczeństwa, i trzeba się ratować kredytem, ale jeśli bierze się w obcej walucie to trzeba liczyć się z ryzykiem. Nigdy nie zrozumie ludzi, którzy kupują coś bo jest tanie a potem płaczą, że się zepsuło lub podrożało jak w sytuacji kredytów.
  • Odpowiedz