Wpis z mikrobloga

Cykl życia frankowca

1. Zacznij zarabiać dobre pieniądze


2. Pomyśl o kredycie


3. Bądz januszem ekonomii i bierz kredyt we frankach


4. Kurs franka na niskim poziomie


4. Kurs franka rośnie


5. Brak profitu


#heheszki #pasta #ekonomia #januszebiznesu #januszekonomii #kredyt #banki #polska #frankszwajcarski #waluty
Rakers - Cykl życia frankowca

1. Zacznij zarabiać dobre pieniądze

SPOILER

2....

źródło: comment_paO8JPKPKUQnwYVTlk2OcZLMDd16tWVL.jpg

Pobierz
  • 124
  • Odpowiedz
Tak to jest jak się ufa dwudziestoparoletnim "doradcom finansowym" w bankach i OŁPEN FAJANS


@seattle: A widzisz, ja byłem u takiego doradcy (no, miał trzydzieści z hakiem) i od razu mówił realnie o zaletach i wadach kredytów walutowych, raczej je odradzając. Więc zależy na kogo się trafi.
  • Odpowiedz
@MiKeyCo: nie rozumiem co mają politycy pomóc. Skoro kredyt we frankach jest na zasadzie chybił-trafił, może stanieć, może zdrożeć to w czym maja pomóc? Bo Kowalski wziął kredyt CHF i teraz sam się #!$%@?ł to niech politycy pomogą?
  • Odpowiedz
@IdzieGrzesPrzezWies: kredyty dają złudne poczucie, ze jest jednak inaczej.

Często kredyty (typu raty na rtv), są dla tych którzy nie potrafią odkładać i oszczędzać. Ja sam mimo, że stać mnie na RTV/AGD biorę go na raty 0%, bo to jest po prostu biznes, środki których nie wydałem jednorazowo mogę zainwestować inaczej.

Odmienną rzeczą jest dawanie kredytu komuś kogo na niego stać tylko w danym momencie brania (czyli w danym punkcie kursu),
  • Odpowiedz
jak się dzisiaj dowiedziałem że oni do tego momentu na prawdę mniej płacili i słysząc od 4-5 lat to cholerne jołczenie szlag mnie trafia. Niech wychodzą na ulice nasza milicja spałuje w końcu podludzi a nie normalnych obywateli.
  • Odpowiedz
@internet3000: Ale to jest bzdura. Kredyt we frankach to bylo zawsze pewne ryzyko, dlatego bylo taniej. Jezeli kogos nie bylo stac na kredyt w zl, a bylo stan na taki we frankach to nie powinien go w ogole brac, ewentualnie zmienic jego dlugosc i rate.
  • Odpowiedz
@miki4ever: to nie jest bzdura. Ludzie chcieli byc na swoim, ale nie bylo stac na zwykle kredyty.

BMW jest duzo lepiej wykonane i bezpeczniejsze niz np. Citroen, ale ludzie kupuja Citroena bo potrzebuja samochodu a na BMW ich nie stac.

To samo jest z jedzeniem. Jak kogos nie stac na dobre jedzenie, to je tanie gowno (ryzyko raka) itp. itd.
  • Odpowiedz