Wpis z mikrobloga

Cykl życia frankowca

1. Zacznij zarabiać dobre pieniądze


2. Pomyśl o kredycie


3. Bądz januszem ekonomii i bierz kredyt we frankach


4. Kurs franka na niskim poziomie


4. Kurs franka rośnie


5. Brak profitu


#heheszki #pasta #ekonomia #januszebiznesu #januszekonomii #kredyt #banki #polska #frankszwajcarski #waluty
Rakers - Cykl życia frankowca

1. Zacznij zarabiać dobre pieniądze

SPOILER

2....

źródło: comment_paO8JPKPKUQnwYVTlk2OcZLMDd16tWVL.jpg

Pobierz
  • 124
  • Odpowiedz
@internet3000:
1. Porownanie z samochodami jest z dupy, nie wiem w ogole po co bierzesz cos takiego pod uwage
2. Jak cie nie stac na kredyt to go nie bierz. Sam mialem we frankach, ale nie byloby dramatu jakbym mial go w innej walucie splacac, zawsze mam spora rezerwe. Teraz mam kredyty w euro i tez, jakby z dnia na dzien rata z jakiegos powodu skoczylaby mi np. x2 to mam
  • Odpowiedz
@miki4ever:

1. to jest dobre porownanie, ale nie mozesz go przeskoczyc, wiec jest z "dupy" (dla Ciebie oczywiscie)
2. "Jak cie nie stac na kredyt to go nie bierz"

A co jak kogos stac bylo, ale we franckach? Tez mial nie brac? To jest dopiero argument z dupy.

Dziwi mnie teraz to "cwaniactwo" i napierdzielanie sie z ludzi ktorzy wpadli w klopoty.

Taka postawa w stylu "a nie mowilem?"
  • Odpowiedz
@mihsz:

no wiem, niestety jakość już niższa niż w audi


coz, to chyba malo jezdziles. A jakos raczej nizsza nie jest:) ale rozumiem ze jak jezdzisz Audi, a ja BMW i Audi, to rozpetam zaraz gownoburze

a to jest jakaś definicja prestiżu?


no chyba jest, skoro jej uzyles jako argumentu
  • Odpowiedz
@NieRozumiemIronii: niektorzy brali, bo chcieli byc na swoim (typu 30latkowie ktorzy nie chcieli mieszkac juz z rodzicami).

Oczywiscie ze to bylo ryzyko, tego nie neguje. Co mi sie nie podoba, to podejscie i napierdzelanie sie z ludzi ktorzy maja teraz niewesolo.
  • Odpowiedz
@internet3000: według mnie plastikom z bmw bliżej do lexusa, i tyle

no chyba jest, skoro jej uzyles jako argumentu

a czego poszukują ludzie w markach premium? myślisz że ludzie biorący f10 w leasing i te wszystkie mamusie w x123456 patrzą na wykonanie a tym bardziej awaryjność? lel
  • Odpowiedz
@internet3000:
1. Porownanie nie ma sensu i tyle
2. Ja sie z nikogo nie smieje, po prostu stwierdzam, ze jak ktos biorac kredyt nie zaklada pogorszenia sie jego warunkow to jest idoita i ma to na co zasluzyl.
  • Odpowiedz
@miki4ever:

1. ma sens, poniewaz pokazuje ze jezeli cos Ci jest potrzebne, a nie stac Cie na drozsza/bezpieczniejsza wersje, to mozesz kupic cos tanszego/mniej bezpiecznego.

2. jezeli przez to czujesz sie lepszy i bardziej spelniony, to ok.
  • Odpowiedz
@Rakers: a w tych komentarzach nie ma racji?

Jeśli potraktujemy tych Żydów metaforycznie, to waluta jakby była wolna nie miałaby takich skoków. Widać, że było to przez kogoś kontrolowane i dalsze jej skoki sa spowodowane paniką na rynkach, a nie samym działaniem rynków. Niedługo się unormuje.

A co do protestów górników, to czemu 700 tys. kredytowiczow miałoby nie walczyć o dofinansowanie, skoro upadające kopalnie mogą.
  • Odpowiedz
@jamtojest: bo on miał większą prowizję od tego w złotówkach.... a widzisz. Mój najlepszy kumpel zajmuje się tym syfem. Wyciąga kosmiczne pieniądze a wszystko z frajerów, którzy mu wierzą i biorą kredyt/polisę nie taką jaką chcieli ale tę przez niego polecone :D
  • Odpowiedz
@internet3000:
1. Cena mieszkania sie nie zmienia, w takiej sytuacji wybierasz tansze mieszkanie lub dluzszy kredyt. Nie mozna brac kredytu jezeli stac cie na rate we frankach, a nie stac cie na rate w krajowej walucie. To jest debilizm i kazda osoba co takie cos robi jest sama sobie winna.
  • Odpowiedz