Wpis z mikrobloga

wczoraj dzwonił szwagier, który mieszka i pracuje w Szwajcarii w firmie Bacher AG. Robią elementy do pociągów min dla alstomu, bombardiera, stadlera teraz nawet będą robić coś dla naszego PKP. Głównie eksport. Wszytskie dotychczasowe kontrakty mieli ustalone na sztywnym kursie chf/eur 1,20 do 1. Wczoraj mieli zebranie (pracuje około 130 osób) i zarząd stwierdził, że aby utrzymać wszytsko na dotychczasowym poziomie, każdy pracownik musi przepracować dodatkowo 120 nadgodzin bezpłatniew ciągu roku (jeżeli kurs będzie na dotychczasowym poziomie) do czasu zakończenia dotychczasowych kontraktów. Tzn każdy ma zostawać w pracy nie 8,5 h a 9h. Dostali papiery ze zgodą na takie warunki do podpisania. Jestem ciekawy jak to się rozstrzygnie, bo taka sytuacja to coś niespotykanego.
#szwajcaria #frankszwajcarski #chf #praca #dziennazmiana
  • 3
@roszej: Gdybym był pracownikiem, sprawa byłaby prosta. Jeśli podczas dobrych lat/miesięcy firmy dostawałem premię i podwyżki, to ja też mogę się poświęcić dla firmy i odjąć sobie z wypłaty. Natomiast jeśli firma nie rzuciła nawet okrucha pracownikom kiedy miała ogromne zyski, to teraz figa z makiem, zabierz ze swojego prezesie.