Wpis z mikrobloga

Lenovo z510.
Bateria była cudowna, ale do momentu... użycia opcji w programie Lenovo Power Manager "resetowanie wskaźnika". Producenci sugerują żeby resetować wskaźnik co 1-2 miesiące w celu kalibracji. Zrobiłem to po chyba 3, czego efektem była magia. Bateria skakała ze 100% na 0%, choć przy 0% odłączając zasilanie dalej działał laptop, czasem 100% utrzymywało się przez dwie godziny, czasem wyłączając laptopa mając 100%, nie mogłem go później odpalić, bo bateria rozładowana. Próbowałem wszystkiego żeby naprawić błąd, myślałem że nic nie pomoże. A tu co? Włączyć bios, zostawić na noc na pełnej baterii żeby się rozładował i chodzi jak ta lala. Uwielbiam Lenovo, ale z tym to sobie przesrali.
  • 161
  • Odpowiedz
@Marmite: Już wcześniej były problemy z tym programem na innych laptopach, gadał ze mną też jeden gość na forum, o takim samym problemie jak mój, więc nie jestem jedynym przypadkiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@estella11: Muszę Cię zmartwić... Tylko gwarancja. Napisałem na fanpage'u lenovo polska opis problemu, podali mi numer ich serwisu, po podaniu numeru seryjnego lapka gość na infolinii wszystko wklepał, dał na maila przesłali druki do wysłania paczki pocztą polską i laptop pojechał do niemiec. Teraz czekam aż wyślą go do PL.

Kontaktuj się z lenovo, jeśli przyjmą zgłoszenie całość jest bezproblemowa o dziwo, jeden telefon i wiedziałem wszystko, dostałem numery do śledzenia
  • Odpowiedz
A u mnie ciut inna sytuacja, nie robiłem resetowania wskaźnika, a pojawia się podobny problem - godzinę, dwie wskaźnik jest na 100% a potem nagle czarny ekran i po włączeniu okazuje się, że bateria pusta. I pytanie czy próbować bawić się w ten reset czy raczej pomyśleć nad nową baterią? Lapek niestety nie jest na gwarancji, więc ta kwestia odpada.
  • Odpowiedz
@krzycho98: @KRZYSIEK_STG: @estella11: @bkwas: @Marmite: jeżeli ktoś potrzebuje pomocy z tym lapkiem, to dodam, że ostatnie 2 tyg przesiedziałem dzień w dzień walcząc za sterownikami, więc wiem już wszystko na ten temat, odnośnie energy managera również. Jeśli potrzebujecie dzialajacego programu, to moge podeslac na priv dzialajaca wersje pod win 7
  • Odpowiedz
jeżeli ktoś potrzebuje pomocy z tym lapkiem, to dodam, że ostatnie 2 tyg przesiedziałem dzień w dzień walcząc za sterownikami, więc wiem już wszystko na ten temat, odnośnie energy managera również. Jeśli potrzebujecie dzialajacego programu, to moge podeslac na priv dzialajaca wersje pod win 7


@dodgers: taguje #z510 #lenovo #sterowniki #problem #maciejpsuje żeby ludzie mogli łatwiej znaleźć
  • Odpowiedz
@dodgers: Witam. Mam podobny problem z baterią. Cały czas wariuje. raz pokazuje 100% a za jakiś czas 0%. Problem się zaczął z dnia na dzień. Dodam,że nie resetowałem wskaźnika.Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.
  • Odpowiedz
@k2z4s29: @KRZYSIEK_STG: @bkwas: @estella11: @Marmite: @cenzor123: @Gumiack:
TUTAJ JEST ROZWIĄZANIE, PRZYNAJMNIEJ DLA NIEKTÓRYCH PROBLEMÓW Z BATERIĄ:

1. Ściągacie paczkę zrobioną przeze mnie, sa tam 2 pliki instalacyjne z oficjalnej strony Lenovo:
http://www.mediafire.com/download/7j58rs48183ofjr/BATTERY+MANAGER.rar
LUB TORRENT:
http://www.mediafire.com/download/25ais4w0sqev6ra/BATTERY+MANAGER+z510.torrent

Ważne, aby zacząć instalację na świeżym systemie, tzn nie który chodzi już od 4 dni, tylko świeżo po restarcie bądx uruchomieniu. Później zaczynamy instalację pliku:
1...
później od razu (bez
  • Odpowiedz
Mi idealnie po roku zaczęła pierdzielić się bateria. Czy z Twoją jest wszystko okej?


@Gumiack: Hehe, widzę, że kolega miał identyczny problem co ja :D mniej-więcej dokładnie po roku zaczęło się chrzanić
  • Odpowiedz
witam towarzyszy, również użyłem nieszczęsnego energy managera i się zaczęło... xkom kazał mi się odezwać do lenovo w sprawie gwarancji, ale nie mogę teraz oddać komputera akurat. niecierpliwie czekam na rozwój wypadków
  • Odpowiedz
Aż musiałem się zalogować bo laptop mojej dziewczyny ma to samo :) Nic nie resetowałem, dziewczyna również a od tygodnia są jaja z baterią. Niby jest pełna aż tu nagle po jakiejś godzinie, półtorej, komputer się wyłącza.. Laptop jest jeszcze na gwarancji (ma 14 miesięcy) ale jeśli znajdę chwilę to sprawdzę rozwiązanie dodgersa. A jak nie to nasz kochany xkom :)
  • Odpowiedz