Wpis z mikrobloga

Ciekawostka i #promocja dla #admin
Alternatywa dla #dropbox #googledrive i #onedrive dla Twojego przedsiębiorstwa to prywatna chmurka na pliki.
Można sobie taką zmajstrować stawiając #novellfilr oczywiście są aplikacje klienckie na #ios oraz #android i #windowsphone

Oczywiście trzeba mieć własną infrastrukturę opartą o #windowsserver lub #linux owy #oes postawiony na #sles
Ale za to pełne panowanie nad plikami i wiedza, gdzie są łącznie ze wskazaniem fizycznego nośnika ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Licencje możecie mieć za free wraz z rocznym wsparciem technicznym, niestety licencje tylko dla #firma :(

Tutaj link:

http://itmake.pl/produkty/novell-filr/407-novell-filr-starter-pack-20-licencji-bezplatnych.html

A tutaj więcej info o #novellfilr

http://itmake.pl/novell-filr/

W razie czego mircy jesteśmy do dyspozycji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#serwery #serwerownia #informatyka
  • 5
@ITMake:
Witam
Parę pytań.
1 - Co was wyróżnia od gdrive i dropbox?
2 - Czy jest możliwość integracji z Openstack / Cloudstack
3 - Czemu miałbym użyć takiego rozwiązania gdy dostępnych jest wiele Open Source proponujących dokładnie to samo? (support mnie nei przekonuje bo admin nie potrzebuje supportu :) )
@blubi_su: dzięki za pytania, poniżej odpowiedzi :)

Ad.1 generalnie odróżnia to, że funkcjonalnie mamy to samo, ale wiemy, gdzie fizycznie pliki są składowane. Jest to ważne przede wszystkim ze względu na polskie przepisy odnośnie ochrony danych osobowych jak i bezpieczeństwa informacji firmowych. Dodatkowo w Dropboxie czy Google Drive nie do końca wiemy kto ma do tego jeszcze dostęp (chodzi o służby czy wywiad gospodarczy). W przypadku przedsiębiorstw jest to kluczowa sprawa.
@ITMake: Dzięki za odpowiedź.
Ad.1 - fajnie że wiadomo w którym datacenter leżą pliki (już walczyłem kiedyś z GIODO...).
Ad.2 - Czy jest wspierana instalacja na innych systemach? RHEL, CentOS? (Dostaję wysypki na widok Yast'a...)
Ad.3 - Szczerze mówiąc nie szukałem pojedynczego oprogramowania, ale wszystko to co napisałeś można oprzeć o szereg ogólnodostępnych rozwiązań. Rsync, vpn, git, owncloud.org itp :)
@blubi_su: Ad 2. kolega mnie poprawił, bo ja SUSE fanatyk poniżej sprostowanie :)

Potrzebny jakikolwiek system operacyjny na którym postawisz wirtualną maszynę, Novell Filr działa jako appliance.
Tak więc jak masz VMware, XENa lub Hyper-V to nic więcej nie potrzebujesz.