Wpis z mikrobloga

@Mr_Teo: kreatyna ma dać Ci możliwość zrobienia cięższego treningu, niezależnie czy redukujesz czy masujesz. Tkanka tłuszczowa leci niezależnie od tego ile masz wody pod skórą.
Potem przed zawodami po prostu odstawiasz, woda schodzi i jesteś wycięty.
@berti: U no say xD
A kto tu mowi o tkance tluszczowej i jej zwiazku z kreatyna?
Napisalem tylko o retencji wody, ktora moim zdaniem przy mono jest wieksza, co przy redukcji jest raczej zjawiskiem niepozadanym.
przy redukcji jest raczej zjawiskiem niepozadanym


@Mr_Teo: dlaczego? Napiszę jeszcze raz prostszym językiem. Zawartość wody nie ma nic wspólnego z ilością tkanki tłuszczowej?
Pomijając już fakt, że jednym z mechanizmów działania kreatyny (niezależnie od jej rodzaju) jest zwiększenie ilości wody w komórkach co usprawnia przebieg reakcji. Dlatego:
1. im więcej wody tym lepsze działanie
2. różnica między mono a jabłczanem jest minimalna
Zastanawiałem się nad zakupem mono, ale podobno zatrzymuje więcej wody + to co mnie bardziej przekonuje to te jony jabłczanowe.

JABŁCZAN Jest to kolejny rodzaj kreatyny. Aby opisać ten rodzaj kreatyny przytoczę tutaj pewne fakty „Ze spalania 1 mola glukozy organizm może pozyskać 38 cząsteczek adenozyno trójfosforanu ATP, zdolnych do syntezy z kreatyny takiej samej liczby cząsteczek aktywnej anabolicznie i ergogenicznie fosfokreatyny. Z owych, 38 cząsteczek, aż 36 (ok. 83%) powstaje w
@berti: Nikt nie twierdzil, ze jest znaczaca.
Wiem na jakiej zasadzie dziala kreatyna. Majac na uwadze fakt ze jest to stosunkowo tani suplement, uwazam ze warto dolozyc do jablczanu.
@smietanaminer: z tego co wkleiłeś (chociaż nie ma źródła) wynika, że stosowanie jabłczanu pozwala wyeliminować fazę ładowania, czyli przyspieszyć jej pełne działanie o jeden tydzień. Natomiast mechanizm działania opiera się o utrzymywanie stałego stężenia poprzez dostarczanie codziennie równych dawek więc tu nie robi to różnicy

@Mr_Teo: ja tam wolę nie przepłacać skoro nie widzę różnicy :)