Wpis z mikrobloga

#uk #emigracja

#tygodnioweutrzymanie

Jak by kogoś interesowało ile kosztują opłaty stałe na miesiąc;

550 mieszkanie 1 bedroom (czyli polskie dwa pokoje ( ͡° ͜ʖ ͡°) ),
+ 90 counsil tax (opłata miejska),
+70 gaz (okres grzewczy rachunek za styczeń - tak to połowa tego ~30)
+ 30-40 prąd
+22 funty net,
-------
~ 770 funtów (za MIESZKANIE a nie pokój :) )

15 funtów (doładowanie pre-paid)
72 funty dojazdy (tygodniówka za 18 funtów)

~860 miesięcznie wydatków stałych
  • 30
@innv: Coś podobnego w Belgii mam, tyle, że studio, malutki pokój z otwartą kuchnią - 450 €, gazu nie ma, prąd narazie nie wiem ile wyjdzie, ale liczę, że koło 100 €, internet 26.99 €, telefon to różnie, ale średnio 10-15 €, za 10 € 150 min, 500 sms i 0.5 GB neta, paliwa trochę tankuję bo do pracy i z powrotem mam 100km prawie, a starego diesla mam i te
@tako: Zdziwiłbyś się. Tutaj nie ma tak że 'witamy w Krakowie, płacimy więcej'. Tysiące ludzi (sam tak pracowałem przez pewien czas na hali) normalnie tyra za minimalną.
@onkel: W Krakowie na zadupiu za minimalną pensję masz kawalerkę z opłatami na zadupiu. 2 pokojowe mieszkanie w lepszej dzielnicy z opłatami to z 1800 zł minimum.
@innv: @nietopies: @matiit: @onkel: @Krs90: Itd. Nie chce mi się każdego wołać.

Dodam, że w Liverpoolu wynająłem mieszkanko dwupokojowe za 270 funciaków z tego co pamiętam. Ogólnie z wszystkim taxami i rachunkami człowiek mieścił się w 400, góra 450 funtów. Dodam tylko, że mieszkanie było nieumeblowane i ogólnie trochę speluna + to Liverpool więc taniej, ale dla desperata, który chce emigrować do byle jakiej roboty będzie okejka.