Wpis z mikrobloga

@Ginden: dlatego powinnam iść na studia xD
@frax: no nie wiem, w PHP tak nie jest :P Chyba. Chociaż kolega twierdzi, że tak, ale przynajmniej na tych liczbach nie widzę.
@Marmite: @mathix:
Lepiej mi chłopaki napiszcie, jaką funkcją to opakować.
No bo nie wierzę, żeby trzeba było mnożyć i dzielić przez 100, żeby zamienić na integery (mam tylko taką dokładość), wydaje mi się to jakimś koszmarem. Musi być
No bo nie wierzę, żeby trzeba było mnożyć i dzielić przez 100, żeby zamienić na integery (mam tylko taką dokładość), wydaje mi się to jakimś koszmarem.

@noelo_cohelo:

var a = 1.23456789;
a.toFixed(2) // string "1.23"

Zaokrąglanie liczb w dół w zakresie (-2^31, +2^31) możesz robić przez a|0.
@noelo_cohelo: Być może php ma wyższą precyzję i tego problemu nie ma w tym przypadku, albo wypisywanie działa inaczej i po prost nie wyświetla tej jedynki. Ale zasadniczo php też korzysta z liczb zmiennoprzecinkowych, więc w ogólności problem występuje.

Co do opakowania - wystarczy używać .toFixed(2) wszędzie, gdzie wypisujesz, tak jak Ginden napisał. Natomiast w trakcie obliczeń niedokładności z liczb nie wyeliminujesz, i nie powinnaś próbować tego robić. Gdybyś chciała znać
@alosha: a komu nie zalecasz?
No ja się generalnie zgadzam (póki mam pracę), ale zawsze jak szukam pracy to mnie rozpieprza stosunek ogłoszeń, w których jest to wymagane, do wszystkich. Nie liczyłam, ale pewnie z 80-90% :/
@noelo_cohelo: Nikomu, a zwłaszcza sobie. Owszem, studia z dobrej uczelni nie przeszkadzają, ale to człowiek ma analizować problemy i proponować rozwiązania, a nie jego magiczny artefakt o nazwie dyplom. Dlatego "studia mile widziane", a nie "wymagane", bo po dobrych kierunkach nie trzeba uczyć ludzi np. co to złożoność obliczeniowa, jak projektować w UML, itd. Z drugiej strony szybciej nauczę kumatą osobę bez dyplomu UML niż wytłumaczę zadufanemu w sobie magistrowi, że
@noelo_cohelo: I ciąg dalszy: rozwalają mnie też wszelkie super certyfikacje. Owszem, niektóre są wymagane, np. prawnie (obsługa danych osobowych), ale niektóre świadczą tylko o tym, że gość ma w mózgu kompilator. Po co - to już tego nie wie...