Wpis z mikrobloga

Mirki, małe ogłoszenie z mojej strony.
Jako programista zacząłem pracę w zawodzie już na pierwszym roku studiów. Trzeba było jakoś łączyć studia dzienne z pracą na 4/5 lub cał etat - nie było lekko. Pomimo tego, że żyłem komfortowo, nie było to życie, którego pragnąłem. Miesiąc temu odszedłem z mojej ostatniej pracy. W sumie pracowałem przez ponad 6 lat (bo do tego praca w fabryce z kartonami itp.) na czyjeś marzenia. Nadszedł czas, aby zacząć pracować na swoje.

Od jutra wraz z kumplem zaczynamy nowy rozdział - zaczynamy tworzyć gry na urządzenia mobilne. Obaj mamy pewne doświadczenie w kwestii pisania apek i gier, więc liczymy na to, że po kilku pierwszych tygodniach/miesiącach będziemy szli jak burza.

Gdzie jest wyzwanie? Mam oszczędności pozwalające na spokojne życie przez 1.5 roku i jest to czas, w którym minimalnym celem jest uzyskanie przychodów umożliwiających utrzymanie się. Jest to totalne minimum, bo nasze aspiracje są dużo większe. A przede wszystkim, dnia 1 stycznia 2017 roku, chciałbym móc spojrzeć w lustro i powiedzieć "zajebista robota @sortris, już nigdy nie będziesz musiał wrócić na etat".

Jeśli jesteście zainteresowani aktualnościami, naszymi wnioskami, tworzonymi grami - tworzę tag #gamedevordie czyli "rób gry, albo umrzyj (na przykład z głodu ( ͡° ͜ʖ ͡°))", który będzie za każdym razem przypominał, że cel jest jeden i że trzeba się spinać. Nazwa nie jest przypadkowa, bo będzie związany z nią w przyszłości także pewien mały projekt.

Szczerze mówiąc, stresuję się jak cholera, a przez ostatnich kilka dni nie mogę spać w nocy z podekscytowania. Mnóstwo pomysłów, mnóstwo myśli i jeszcze więcej pytań. Nie będę żebrał o plusy, ale będę wdzięczny za dobre słowo/wartościowe wskazówki.
Jednocześnie oficjalnie dołączam jako czynny, a nie bierny współautor tagu #gamedev.

No i chyba jutrzejszy poniedziałek będzie najmniej znienawidzonym poniedziałkiem w moim życiu. :)

#wygryw #chwalesie
sortris - Mirki, małe ogłoszenie z mojej strony.
Jako programista zacząłem pracę w z...

źródło: comment_aCOamyUGzMs1Q0pDrKQqfcVKxlLPeJBk.jpg

Pobierz
  • 70
@sortris: podobna aczkolwiek zacząłem sam i nie pracowałem wcześniej na etacie, ale miałem doświadczenie ze zleceniami :P dopiero w trakcie udało się złożyć team i wystartowac Angry John'a. Obecnie rozwijam AJ i staram się przejść ze zleceń webowych na gamedevowe.
@sortris: Mam podobne plany i dużo pomysłów na gierki (ale już nie tak dużo doświadczenia). I choć ostatnio zmagam się z mega kryzysem motywacyjnym to nie zamierzam się poddawać. W każdym razie powodzenia:)