Wpis z mikrobloga

Drugi dzień na 80/10/10. Odczuwam podwyższony poziom energii, przyniesienie kilku kg owoców zmęczyło mnie o wiele mniej niż 3 dni temu. Rewolucje trawienne nieco ustąpiły (wypróżniłem się rano). Mam większą ochotę na aktywność fizyczną. Brak jakiejkolwiek ochoty na słodkości i przekąski (o mięsie nie wspominając).

I co ciekawe, przed chwilą zauważyłem, że mój pot ma neutralny zapach. Po wczorajszym treningu nie wziąłem prysznica. Dopiero dzisiaj po delikatnym spoceniu się czuję jakiś zapach. Porównując ten zapach z tym, kiedy jadłem tłuszcz i mięso, to pachnę różami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

teraz 1 litr smoothie z 850g mango, 50g jarmużu, 50g szpinaku i 20g borówek (za-je-biste!)
#30dnina811 #wegetarianizm #dieta #odchudzanie #weganizm
Pobierz h.....b - Drugi dzień na 80/10/10. Odczuwam podwyższony poziom energii, przyniesienie...
źródło: comment_8OAe8tECGMDdMJl34QnGxwWnPNGwp6Lf.jpg
  • 29
@hyperdub: Dzięki za odpowiedź, jak wspomniałem - z ciekawością będę śledził efekty.
@maze:

no jakie te podstawy naukowe, tak samo na temat niskowęglowej jest masa artów i badań, które niby szkodzą.

Ale ja nigdzie nie napisałem, że niskowęglowodanowa jest lepsza od niskotłuszczowej. Chociaż może nieco mniej efektywna w samym spalaniu tłuszczu. Osobiście za najbardziej niebezpieczne uznaje łączenie węgli (zwłaszcza cukrów prostych) z tłuszczami nasyconymi. Sam dobrze to skwitowałeś:

Jedni dają
@hyperdub: @borowa90: Chodzi o cynk i żelazo (Fe to bardzie problem u kobiet) oraz o to, że przy małej ilości tłuszczu w diecie (poniżej 20%) spada testosteron. Sam cholesterol pokarmowy nie jest potrzebny, akurat to wczoraj wyjaśniałem tutaj KLIK
Co do białka to przy tak małej ilości białka i bazowaniu na roślinach może zabraknąć np. lizyny albo leucyny - choć będzie to raczej problem dla trenujących siłowo.