Wpis z mikrobloga

Drugi dzień na 80/10/10. Odczuwam podwyższony poziom energii, przyniesienie kilku kg owoców zmęczyło mnie o wiele mniej niż 3 dni temu. Rewolucje trawienne nieco ustąpiły (wypróżniłem się rano). Mam większą ochotę na aktywność fizyczną. Brak jakiejkolwiek ochoty na słodkości i przekąski (o mięsie nie wspominając).

I co ciekawe, przed chwilą zauważyłem, że mój pot ma neutralny zapach. Po wczorajszym treningu nie wziąłem prysznica. Dopiero dzisiaj po delikatnym spoceniu się czuję jakiś zapach. Porównując ten zapach z tym, kiedy jadłem tłuszcz i mięso, to pachnę różami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

teraz 1 litr smoothie z 850g mango, 50g jarmużu, 50g szpinaku i 20g borówek (za-je-biste!)
#30dnina811 #wegetarianizm #dieta #odchudzanie #weganizm
h.....b - Drugi dzień na 80/10/10. Odczuwam podwyższony poziom energii, przyniesienie...

źródło: comment_8OAe8tECGMDdMJl34QnGxwWnPNGwp6Lf.jpg

Pobierz
  • 29
@hyperdub: Słyszałem kiedyś na uczelni o takiej zasadzie, która właściwie prawie zawsze do tej pory się sprawdzała, a szło to mniej więcej tak:

Jak jakaś dieta ma nazwę, bądź napisano o niej książkę - to znaczy, że jest do dupy.

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niemniej będę śledził w oczekiwaniu na efekt końcowy.
@borowa90: Głównie wybrałem tę dietę, wysoko-węglowodanową dietę wegańską, ponieważ zmęczyło mnie już odżywianie się na ciągłym deficycie kalorycznym. katowanie się niedobrymi, zbyt małymi posiłkami z mięsem. Na tej diecie jem węglowodany (głównie słodkie owoce, ziemniaki, ryż) praktycznie bez limitu (ponad 3 tysiące kcal w ciągu dnia). Chęć uzupełniania zapotrzebowania na wszystkie minerały i witaminy przy okazji jeść smacznie i mieć energię na sport. Do tego dochodzą problemy trawienne po mięsie, wzdęcia,
@hyperdub: Lepsza opcja to keto, albo na granicy keto (poniżej 100g węgli dziennie żeby pozbywać się tłuszczu, między 100 a 150 żeby trzymać wagę). Tu jest problem że przez pierwsze tygodnie ma się katastrofalne parcie na węgle - gorzej niż z odstawianiem fajek. Poczytaj Primal Blueprint Marka Sissona, Cholesterol Clarity - autora nie pamiętam oraz ogólnie to co robi z ciałem nadmiar węgli. I o ile trzymanie się diety Paleo/Primal i
@borowa90: no jakie te podstawy naukowe, tak samo na temat niskowęglowej jest masa artów i badań, które niby szkodzą. Jedni dają na drugich. @DamianParol może coś więcej powie, bo doświadczony to wojownik, dietetyk. Nie wiem czy on czasem też się tak nie odżywia, bo wiem, że jest weganem.
@hyperdub: hah, też miałem podobny pomysł. Jak ci idzie do tej pory? Możesz rozpisać co jesz? Zapotrzebowanie mam koło 3.5-4k kcal, więc jakbyś wypisał to bym sobie na pewno coś wrzucił do mojej listy. Te smoothie są najlepsze, można tam przemycić dużo warzyw. Próbowałeś? Jakie warzywa?
@maze: Chodzi o moją opinię o 80/10/10?
Taką dietę da się teoretycznie dobrze dopiąć i ma duży potencjał terapeutyczny np w cukrzycy i chorobach serca, jednak u zdrowie osoby takie ograniczenia są niepotrzebne. Chyba, że celem jest odchudzanie, jednak trzeba uważać na kilka pierwiastków i wg mnie taka mała podaż tłuszczu powoduje wiele uciążliwości.

@borowa90: @hyperdub: