Wpis z mikrobloga

Takie wielkie halo z badaniami nad emDrive, działa czy nie itp.
Zdaje się jest to sprzęt dość prosty, tani, lekki i ławy w budowie.
Dlaczego nie zbudują małego egzemplarza nie wyślą na orbitę i nie wywalą ze statku?
Albo sobie poleci albo nie.
Ciąg zdaje się jest wystarczający.
I kwestia rozwiązana.
Po co komplikować sprawy.
Elon z jego światłym umysłem powinien się zdecydować na taki eksperyment.
Nie powinien być aż tak drogi.

Można by nawet założyć kampanię na Kickstarterze.
Zgromadzić środki ( jak to jest mały sprzęt to nie powinno być aż tak strasznie drogo).
Skontaktować się z autorem emDrive, niech zaprojektuje mały egzemplarz do testu.
Kupić miejsce w komercyjnej rakiecie przy okazji wynoszenia jakiegoś satelity.
I po sprawie.
Bez cudowania setek jajogłowych :).

#nauka #technologia #emdrive #ciekawostki #pytanie
  • 9
@dlugi_: Czemu drogi?
Na Międzynarodową Stację Kosmiczną wożą tony żarcia.
To myślę, że kilkukilogramowy emDrive nie zrobiłby różnicy.

Do tego na VASYMIR-a ( silnik plazmowy ) który może teoretycznie ludzi zawieść na marsa w 39 dni, przyznali grant w wysokości 10 mln $.
Jest tylko jedno małe ale reaktora do jego zasilania nie będzie, bardzo bardzo długo. Coś z logiką u panów z NASA nie teges.

O to tu chodzi, żeby
@FX_Zus: jakby wystarczyło go zawieźć na ISS i wywalić przez okno, niech sobie lata , to pewnie i by to mialo sens, z tym że z tego co kojarze to test powinien się odbyć poza magnetosferą ziemi, a to juz trochę dalej.
Coś z logiką u panów z NASA nie teges.


@FX_Zus: emDrive jednak NIE działa, NASA to przyznała. To, co nim czytałeś to brednie medialne. Natomiast VASYMR działa, tylko jest do dopracowania.
@dlugi_: Dokładnie o takim scenariuszu myślałem ( wywalenie przez okno ) ;).
O zależności z magnetosferą słyszę pierwszy raz.

@tmb28: Są jakieś nowe badania?
Jakoś nigdzie nie natknąłem się na info, że nie działa.

VASYMR działa tylko, że energetycznie jest mniej efektywny niż wiele innych napędów.
@FX_Zus: mi się kojarzy jakiś artykuł z analizą że to raczej nie będzie działać, a już na pewno nie poza magnetosferą. Ale nie mogę go teraz znaleźć.
@kglibow: Jeden wykres to dla mnie trochę za mało.
Przeglądnąłem ten wątek na Redicie i wlał we mnie trochę sceptycyzmu.
Zobaczymy czy to działa jak to dokładniej przetestują.

Dość niepokojące jest to, że ciąg pojawia się dopiero po chwili co sugeruje, że coś się nagrzewa a później zaczyna promieniować.
Z tego może brać się ten ewentualny mikro ciąg.
@tmb28:
A skąd Ty wyczytałeś że ktoś stwierdził że emdrive nie działa?
Bo z tego co ja wyczytałem to że dwa ośrodki badawcze stwierdziły ze działa a dwa że jest ciąg ale nie wiedzą skąd.

@dlugi_:

mi się kojarzy jakiś artykuł z analizą że to raczej nie będzie działać, a już na pewno nie poza magnetosferą.


Ktoś juź zrobił testy poza megnetosferą?
No kurcze i cisza w mediach? ;-)
@