Wpis z mikrobloga

Szkoda mi was, #niebieskiepaski, uważający, że kobiecie ślub jest potrzebny tylko po to, by się rozwieść i zabrać połowę majątku oraz dzieci. Ktoś was bardzo skrzywdził: kobieta (która wam to zrobiła) albo inne niebieskie paski opowiadające, że tak własnie zawsze jest.
  • 179
  • Odpowiedz
@sezamus: 13x większy popęd? Proszę nie generalizować, bo jest mnóstwo kobiet, które seks uwielbiają i są nierzadko bardziej napalone od mężczyzn i to też nie jest reguła, że po urodzeniu dziecka kobieta traci ochotę na seks. Jasne, pierwszy rok może być ciężko, bo ciągłe zmęczenie, niedosypianie, etc., ale dla chcącego nie ma nic trudnego :)
  • Odpowiedz
@kayleigh1507: Kilka słów kontekstu: niedługo kończę 31 lat, obecnie jestem na emigracji z celem zarobienia na życie bez długu, ale za rok wracam do PL, do własnego mieszkania oraz dobrej pracy. Czuję, że jest teraz czas na założenie rodziny, mam do tego warunki finansowe, psychicznie jestem przygotowany, itd. Pewnie, że wolałbym aby moje dzieci nie były bękartami, ale powiem Ci z perspektywy #niebieskipasek który ma w miarę pojęcie o świecie, że
  • Odpowiedz
@Nensala: nie. to ty prezentujesz żenujący poziom, używasz argumentów ad personam, próbujesz wykoleić dyskusję na tory obrzucania się mięsem. typowe kobiece zachowanie przy braku logicznych argumentów. dobrze to znamy, nic nowego
  • Odpowiedz
@leanansidhe: Jego żona też nie jest lepsza bo znęcała się nad nim ciągle psychicznie. Często mu nawet obiadu nie dawała a teraz ten znajomy jest w trakcie sprawy rozwodowej bo dłużej już tak nie mógł.
  • Odpowiedz
@Asterling: Ale głupoty gadasz. Wysuwasz twierdzenie, że libido zależne jest od posiadania dziecka, a nie psychiki i hormonów (posiadanie dziecka to nie przyczyna, może być tak że taka kobieta czuje się nieatrakcyjna po porodzie. A myślenie typu mam dziecko, mam faceta w sidłach, niech #!$%@? ze swoimi potrzebami to strzał dla niej w stopę i dziecko. Bo która chciała by smród w rodzinie?). Właśnie kobieta jak ma poczucie bezpieczeństwa, czyli facet
  • Odpowiedz
@Asterling: nie uwierzę, że nie domyślał się jej natury przed ślubem, bo zawsze są jakieś przesłanki :/ chyba, że w ślub też go wrobiła jakoś.
@Anlany: Nie powiedziałam, że totalnie bez seksu. Mam w bliskiej rodzinie małe dzieci i widzę jaka jest z nimi harówka, więc domyślam się, że seks raczej nie jest codziennie, bo po prostu nie ma jak. Takie małe dzieci są bardziej atencyjne od atencyjnych różowych pasków,
  • Odpowiedz
Niemniej jednak, osobiście, nie wyobrażam sobie, że kiedyś będę mieć małe dziecko i żeby to w jakikolwiek sposób zaważyło na moim pożyciu małżeńskim, bo sama bym dostała chyba wścieku macicy ;d


@leanansidhe: Nie jesteś w stanie przewidzieć jak będziesz się czuć po urodzeniu dziecka. Nie jesteś w stanie na kobiercu ślubnym przewidzieć czy będziesz za pięc lat nadal kochać tą samą osobę. Dowodem jest to, że co trzecia para się rozwodzi.
  • Odpowiedz
@Asterling: Twoi znajomi?! To już nie blogi, fora? Tak to jest, że faza pożądania mija. Nie wiedziałeś? Wtedy, albo się ludzie decydują iść dalej, albo Uninstall. I zawsze tak będzie, możesz się związać z brazylijską modelką, a po 10 latach nie czuć żadnego pożądania. I nie jest to niczyja wina, tym bardziej "perfidnych" manipulantek z Wenus.
Przytaczasz przykłady oszukanych facetów. Ja mam pytanie - kto im kazał tkwić w toksycznych relacjach?
  • Odpowiedz
@Anlany: Nie wypowiadam się na temat ślubów, bo to jest sprawa bardzo indywidualna i zależy od konkretnej pary. Są ludzie, którzy się rozwodzą, są ludzie, którzy żyją ze sobą całe życie i są szczęśliwi.

Kwestia dobrania i mam nadzieję, że ja się dobieram dobrze, bo nie chciałabym przechodzić przez piekło rozwodów. Są rzeczy, których jestem absolutnie pewna od bardzo dawna i jak dotąd nigdy się na tej pewności nie przejechałam. Mam
  • Odpowiedz