Wpis z mikrobloga

@Little_monster: W pierwszym przykladzie wyglada to ladnie, szczegolnie kiedy uzywa sie taba do pozycjonowania klamer, wtedy rowniutko sa dwa i widac kiedy funkcja sie zaczyna i konczy, w drugim przykladzie trzeba sie glowic od ktorej funkcji jest klamra. przyklad

function()
{
____function2()
____{
____//code
____}
}
@Little_monster: @wonsz_smieszek: @Arveit: Prawda jest taka, że najlepszy sposób zapisu to konsystentny z takim, jaki już istnieje. Jeśli nad kodem pracuje kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt osób to nie ma gadania, że „tak mi się bardziej podoba”, tylko techlead ustala jeden sposób i każdy włącza autoformata przy save. Inaczej VCS-y (czy to Git, czy SVN, czy Mercurial, czy ClearCase) by powariowały od konfliktów.
@Little_monster: Stosuje się taki standard, jaki został ustalony w projekcie lub zespole. Nie ma tu co dyskutować. Dla javy najczęściej klamra jest w tej samej linii, wg standardu Google'a dla C++ też, w niektórych projektach nie, w C# klamry są w kolejnej linii. Najlepiej stosować się do najbardziej powszechnych standardów, a nie własnego "widzi mi się". Już wolę, jak cały projekt ma formatowanie, które mi się nie podoba, ale jest spójne