Wpis z mikrobloga

Uderzyłem w końcu do tkmaxx'a i udało mi się nabyć Iguanę Gold. I teraz pytanie jak się ma Gold do klasyka XXX albo jeszcze lepiej do mad doga 357? Bo rozstrzał skali dla Golda do od 50k do 150k Scoville'a. Co do samej Iguany Gold, nie ukrywam, że liczyłem na mocniejszy strzał. Co nie zmienia faktu ze jest genialnie pyszna i będzie stanowiła stały dodatek do wielu potraw :)

dodaje #goomowesosy bo tu ludzie wiedzą co dobre ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Buczu88 - Uderzyłem w końcu do tkmaxx'a i udało mi się nabyć Iguanę Gold. I teraz pyt...

źródło: comment_5YICSgdXOg88G7u3Sj2JD7Fw0jqvVwem.jpg

Pobierz
  • 41
@fstab: Powiem Ci tak, ja żyję na papryczkach jalapeno z biedry i różnego rodzaju wynalazkach, typu madero z habanero (też z biedry). Kupując iguanę liczyłem na #!$%@? podniebienia w kawałki i powolny zgon w cierpieniu. A tu okazało się, że to mega smaczny sos o umiarkowanej mocy. Polecam na pierwszy mocniejszy sos w życiu :) Nie zrazi a jest pyszny :)
@fstab: Czytam na opakowaniu i nie ma ani słowa, że trzeba szybko wcinać. W sumie taki rozpuszczalnik to może stać i stać, wątpię żeby coś miało ochotę się tam rozwijać (bakterie czy jakakolwiek plesń). Ja wstawiłem do lodówki i zamierzam #!$%@?ć w ciągu miesiąca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Buczu88: Możesz napisać jeszcze raz gdzie kupiłeś ten sos? Szukałem u siebie w mieście czegoś ostrego i smacznego zarazem ale w marketach jedynie Tabasco Habanero mają. Kupiłem,ale ani specjalnie oste ani specjalnie dobre.
@Said222: 1.5 bańki o.O
jak przeżyję 357 to będę uderzał dalej. Myślałem też o ataku na czyste habanero, żeby zbadać czy nadaję się do tego biznesu :P Nie chcę też zaatakować za mocno na start żeby się nie zrazić. A Ty od razu poszedłeś wysoko w skali Scoville'a czy małymi krokami?