Wpis z mikrobloga

@Belic: Poza tym, o czym wspomniał @Ioannes, w komentarzu Garlickiego do art. 125 Konstytucji czytamy:

Zawsze «rozstrzygnięcie» referendum ogólnokrajowego musi więc zostać przełożone na język ustaw lub innych aktów podejmowanych przez organy państwowe.


Podobnie wnioskuje się z art. 4.:

Zgodnie z art. 4 ust. 2 konstytucji “Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio”. Oznacza to, że referendum, jako instytucja tzw. demokracji bezpośredniej polega na sprawowaniu władzy, na podejmowaniu wiążących
  • Odpowiedz
1. Czy chcesz JOW w wyborach do Sejmu

2. Czy chcesz utrzymać obecne finansowanie partii

3. Czy chcesz żeby rozstrzygać wątpliwości na korzyść podatnika


@Furius: Ja #!$%@?, serio wydali na te trzy pytania 100mln? Na #!$%@? się pytać o coś, o czym spora część uprawnionych do głosowania nie ma pojęcia... Imo powinni chociaż dołączyć ulotki informujące o przedmiotach pytań.
  • Odpowiedz
@Furius: byłem dzisiaj na tym referendum. Mieli takie wielkie zeszyty jak do głosowania w których ci którzy oddają głos mieli się podpisać. Zanim znaleźli moją ulicę było 20 pustych stron xD. Autentycznie w moim oddziale w gównomieście tylko ja oddałem głos xD
  • Odpowiedz
@Kamzikowy_: ja niestety jestem za utrzymaniem finansowania, bo pytanie jest tak sprytnie skonstruowane, że odpowiedź NIE JESTEM oznaczać może zarówno likwidację finansowania, jak również zwiększenie strumienia pieniędzy płynących na tych darmozjadów :)
  • Odpowiedz