Wpis z mikrobloga

Mircy, będę za jakiś czas potrzebował zakupić nowego laptopa i po selekcji zastanawiam się nad dwoma:
HP ProBook 450 G2
Fujitsu Lifebook A555G

Co dla mnie ważne: matryca FHD najlepiej matowa i procek nie gorszy niż i5 5200U, no i oczywiście wykonanie - lenovo i acery odpadają w przedbiegach. Grafikę dedykowaną miło byłoby widzieć ale też nie jest to istotny element. Cichy i niegrzejący się za bardzo to też kolejne zalety. Wygląd - będę na niego codziennie patrzył, więc dobrze by było, żeby nie był jak stare Gericomy. Najlepiej bez systemu, ale przeboleję jego obecność na pokładzie.

#laptopy #laptop
  • 8
@Spetzanz: Ok, zapomniałem o budżecie :D ok 2500 PLN, może być nawet 3000 w ekonomicznie uzasadnionym przypadku ( ͡° ͜ʖ ͡°) Konstrukcja najlepiej 15,6", bo w większości czasu będzie używany w domu.
@piternet: Jeszcze nie wybrałem, bo mam jeszcze trochę czasu, ale rzeczywiście wybór jest trudny. Fujitsu ma matrycę IPS, dedykowaną grafikę i można go wyrwać taniej niż HP, z kolei ProBook jest smuklejszy i można w nim zamontować SSD na M.2. Nie wiem sam, ale jeszcze mam chwilę na zastanawianie się. Ze względu na cenę bliżej mi jak na razie do wybrania Lifebooka, ale chciałbym zobaczyć oba urządzenia na żywo i porównać.
@piternet: Przeglądając oferty widziałem też to. Gdzieś za coś wieszali na nim koty, nie pamiętam gdzie dokładnie teraz. Może nie tyle jestem uprzedzony co wolałbym jednak coś solidnego, tj. z serii biznesowych, a to nie jest taką serią u Acera. Co do Fujitsu to na forum nhl jest bardzo polecany przez sklep kuzniewski.pl.