Wpis z mikrobloga

Szosowe Mirki,

Jak powinien wyglądać ideowy zestaw ubrań na zimę, dla zakresu od 15 do powiedzmy -10 stopni? Póki co mam tylko bluzę, ale zapewnia słabą ochronę przed wiatrem, więc to bardziej koszulka do 12 stopni. Na początku marca jeździłem jeszcze ze zwykłą wiatrówką przeciwdeszczową i robił się straszny spadochron i sauna (termicznie do 5 stopni było w miarę), więc to rozwiązanie już odpada.

Jedyną sensowną rzecz jaką mam to spodnie, które jako tako dają radę do 5 stopni, więc do tego jeszcze jedna para cieplejszych i będzie ok, rękawiczki też raczej nie problem. A co z górą? Głową? I butami?
Kupować jakieś bluzy i kurtki rowerowe, czy lepiej zwykły polar + dobra wiatrówka rowerowa?
Mógłbym prosić bardziej doświadczonych kolegów o pomoc?

#szosa
  • 101
@Francuski_Mistrz:
- rękawki i nogawki termo
- 2x potówka (1 z, 1 bez rękawków)
- spodnie 3/4 względnie nogawki 3/4
- spodnie długie z membraną na kolanach
- wiatrówka/deszczówka w kolorze zółtym fluo
- kamizelka np. z teflonem
- bluza podszyta misiem
- kurtka zimowa
- rękawiczki długie cienkie (jesień) i grube (zima)
- buff
- czapka pod kask zasłaniająca uszy (zima)
- opaska na głowę zasłaniająca uszy (jesień)
- ocieplacze
@Francuski_Mistrz: Dziś rano było 8-9'C i rękawki/nogawki + potówka/koszulka + wiatrówka, buff pod kask i było ok (i nie, nie było sauny) Zmarzłem za to w dłonie i stopy więc ochraniacze grube i rękawiczki z windstopperem musowo. Na zimę planuję zamiast wiatrówki jako warstwy wierzchniej użyć zimowej kurtki rowerowej.
Tak się zastanawiam czy zimowe spodnie mają grubsze/cieplejsze wkładki?, bo to zostaje jedyne miejsce z pojedyczną warstwą.
@fixie: @Francuski_Mistrz: Ja jestem na etapie kompletowania jakiegoś w miarę ogarniętego (pierwszego) zestawu wiosna/jesień. Skończył mi się urlop bez roweru, pogoda się popsuła to zaczynam coś tam kupować. Nabyłem długie spodnie z pampersem i kalesony termoaktywne. (Kiedyś się śmiałem "faceci w rajtuzach", teraz i mnie dopadło). Góra chwilowo zostanie 2x potówka + jakaś cienka bluza podszyta polarem i na to oddychający softshell. Buty spd mam w miarę zabudowane takie bardziej
@fixie: Dzięki wielkie

Rzeczywiście patent z zamkami świetny, w Vitesse tego nie ma, może być tak, że powstanie spora dziura między bluza+kamizelka, a kurtką zimową i będzie trzeba kupić kolejną rzecz...
... a drugą noc już nad tym siedzę i żadnych efektów. Na dworze coraz zimniej.

Jaką drogą nabyłeś te kurtki, sklep stacjonarny, polski internetowy, czy zagraniczny internetowy?
@fixie: To nie fajnie, bo wczoraj je zamówiłem, sam nie wiem dlaczego z opisu wywnioskowałem, że mają membranę, dzisiaj dopiero zauważyłem, że nie. W takim razie będę musiał je oddać. Skandal! jak mogli napisać, że są zimowe, jak są przejściowe.

Mógłbyś polecić coś ze spodni i rękawiczek, bo na to teraz poluję?
@Francuski_Mistrz: to też mam z planetx :D
jak dostaniesz, to stwierdzisz czy się nadają - może nie będzie tak źle, w końcu to dobra firma. w moim mieście króluje Danielo i Rogelli, ale sam zimówek od nich nie używałem. Całą poprzednią zimą przejeździłem w spodenkach letnich z kalesonami termo pod spodem i nogawkami pomiędzy - bo przecież zimą można być trzepakiem (: teraz już zanabyłem dwa zestawy z planetx, jeszcze nie
@fixie: Zawsze można włożyć nogawki na kolana z membraną, o np. takie, ciekawe, czy z kolei w tym nie będzie za ciepło ze względu na zdublowanie warstw.

Akurat Rogelli i Danielo unikałem ze względu na bardzo mieszane opinie, chociaż też dużo osób jeździ w Zielonej, w Vitesse dało się wydłużyć rękawy, więc nawet się nie zastanawiałem, może będą dobre na długość, choć wcale nie muszą (:
:-p