Wpis z mikrobloga

Mirki, zastanawiam się nad kupnem książki "Zwinne wytwarzanie oprogramowania. Najlepsze zasady, wzorce i praktyki" Roberta C. Martina. Mam pytanie do kogoś kto miał do czynienia z tą książką: w jakim języku są podane w książce przykłady? Wiem że "Clean Code" był w Javie, natomiast jeżeli chodzi o tą książkę to spotkałem okładki z C#, ale też bez żadnego oznaczenia. Tak, wiem że nie ma to znaczenia, pewnie i tak to kupię. Jednak jeżeli nie jest to Java to może ktoś od razu poleci coś do wzorców projektowych z Javą. #programowanie #java #cleancode #wzorceprojektowe
  • 5
@mateusz-sus: Aktualnie ją czytam i przykłady są w C#. Ale o ile dobrze pamiętam ze wstępu to są dwie wersje tej książki i ta nowsza jest w C#. Zaznaczone jest to również u mnie na okładce. Poszukam tego we wstępie i dam Ci znać w czym jest ta stara wersja.
@mateusz-sus: w tym wstępie jest napisane tylko to, że rzeczywiście taka książka istnieje i napisał ją Robert C. Martin i zawiera trochę kodu w .NET. Sprawdź sobie przykładowy rozdział na helionie. Tam jest trochę kodu, może uda Ci się rozpoznać język. Dla ścisłości ja posiadam "Agile. Programowanie zwinne: zasady, wzorce i praktyki zwinnego wytwarzania oprogramowania w C#" Autorzy: Robert C. Martin, Micah Martin
@mateusz-sus: Spraw, by język nie miał znaczenia.

Serio, język to tylko składnia i biblioteka standardowa – w więszkości przypadków nie ma jakichś szokujących różnic w stosunku do innych języków.

Jeśli czegoś nie rozumiesz: to google. Ewentualnie jakiś podstawowy kurs z języka. W pewnym momencie będziesz rozumieć co raz więcej i język przestanie być barierą. A przy okazji taka lingwistyka sprawi, że będziesz miał szersze spojrzenie na programowanie ogólnie.
@MacDada: @Kaczus2B: Nie no spoko, znam C++, uczyłem się go ponad 2 lata. Moje pytanie nie było w stylu "Bueee, wszędzie C++", bo i tak kupię tą książkę. Pytałem ponieważ obecnie piszę w Javie i liczyłem na to, że mogą się tam pojawić jakieś kruczki specyficzne dla Javy co ułatwiłoby mi naukę. Ale dzięki za odpowiedź.