Wpis z mikrobloga

Ile dojeżdżacie do pracy? I ile byście byli w stanie najdalej/najdłużej dojeżdżać do pracy?
Jestem właśnie w dziwnej sytuacji - zaproponowano mi pracę 80 km od miejsca zamieszkania, 90 minut jazdy samochodem. Praca zajebista. Kwestię kosztów dojazdu pomijamy. Ja raczej będę szukać mieszkania bliżej, ale ciekawi mnie Waszego zdania.
#praca #pytanie
  • 9
  • Odpowiedz
@kma1987: 50km w jedna codziennie od 4 lat, na szczescie zostalo tylko pol roku.
Wszystko zalezy od tego jakie masz polaczenie. Bo jesli np. wsiadasz w pociag, jedziesz i jestes praktycznie na miejscu to nie ma problemu. Ale u mnie najpierw trzeba sie przejsc do stacji, dwa polaczenia, potem autobus i jeszcze z przystanku daleko. Jesli tak mialbys miec to nie polecam, lepiej wydac wiecej na zamieszkanie blizej.
  • Odpowiedz
@Endr3w: @Namiro: 50 to jeszcze spoko. Jak pisałem wcześniej robiłem 60 (i to do najbliższego klienta).
Z ciekawości powiem, że kiedyś rozmawiałem już z firmą, gdzie dojeżdżałbym ok 70-80 km. Ale tam byłby to tylko wyjazd na ekspresówkę i przez całą trasę 120km/h z licznika nie schodzi. Więc kilometry szybko by leciały. Wtedy taka odległość to bez problemu.
  • Odpowiedz
@kma1987: Dojeżdżałem prawie 60 km, część samochodem część busem pracowniczym. Mając na 6 rano musiałem wstać o 3,30 żeby się wyrobić. Zamiast być poza domem 8 czy 9 godzin, nie było mnie po 12. Rzeź, nie polecam.
  • Odpowiedz
@kma1987: dojeżdżam ok. 1,5 godziny w jedną stronę - najpierw busem od siebie do miasta, potem z ludźmi z pracy samochodem. Mając pracę od 9:00 do 17:00, z domu wychodzę po 7, a wracam przed 19 (chyba, że zdążę na wcześniejszego busa, to wtedy jestem po 18, ale to już loteria). Zwykle prawie dwanaście godzin jestem codziennie poza domem.
Ma to swoje zalety - nie prowadzę, więc bardzo dużo czasu spędzam
  • Odpowiedz
@yagna: ja mam właśnie odwrotnie. Czytanie w samochodzie/autobusie nudzi mi się po 15 minutach. Za to póki prowadzę, to czas leci szybko. W proponowanej pracy mam tyle dobrze, że do pracy mam przyjść w godzinach 6-9, więc wyjeżdżając po 5 jeszcze dużego ruchu nie ma. Ale chyba powyżej godziny to już przesada.
  • Odpowiedz