Wpis z mikrobloga

@t-time: Eksperci widzę już zaczęli walkę na dystrybucje i wersje. Odpowiadając na Twoje pytanie: zostaw wubi, ściągnij wybrane iso z linuxem i przygotuj sobie pendrive'a. Najłatwiej będzie Ci zrobić to rufusem, znajdziesz na google -> 'rufus usb'. Wskazówka do instalatora: jak dojdzie do wskazywania na którym dysku chcesz zainstalować, to wybierz ręczne wskazanie partycji czy coś takiego, wskaż partycję, którą przygotowałeś i jako punkt montowania wybierz '/'.

Aha, i w rufusie
sprawdź jak masz sformatowany dysk. żeby sprawdzić klikniij PPM na dysku c:/, wybierz właściwości -> sprzęt -> dwuklik na dysku -> woluminy, wypełnij, pole styl partycji powie Ci jaką opcje tam wybrać.
dlaczego ? Właśnie na stronie ubuntu jest promowana 14.04 a nie 15 ale tak ściągnąłem i myślę, po co instalować starszą wersję :p


@t-time: Wersje LTS są stabilniejsze, nie dostają nowych nieprzetestowanych pakietów, no i nie trzeba ich aktualizować co pół roku do wyższej wersji.
@t-time: Instaluj z płytki/usb. I wal LTS.

Jestem linuxowym żółtodziobem, poza tym, chcę żeby mi tam działał Steam i DOTA oraz CSGO ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Rok Linuxa właśnie nadszedł, mogę umrzeć w spokoju.

Aha, dla EFI gpt.