Wpis z mikrobloga

Mirusie, mam pytanie!
Jak zrzucić brzuch?
Ważę 95kg przy 186cm wzrostu. Siłownia 3 razy w tygodniu. Głównie biegam po 5km i robię brzuszki. Miesiąc z siłownią pyknął dzisiaj a ja czuję kaloryfer ale pod grubą warstwą tłuszczu (,)
Odżywiam się raczej normalnie, ograniczyłem piwo, mcdonaldy i białe pieczywo.
Jest tu jakiś koks albo dietetyk co poradzi zrzucić 5kg brzucha? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#silownia #bebzi
  • 18
Obliczasz zapotrzebowanie kaloryczne, odejmujesz 500kcal i monitorujesz wagę. Jeśli waga nie leci lub leci dość wolno to obcinasz jeszcze bardziej lub dokładasz większą aktywność treningową.
@Pertaseth: @ptasigryp: Potrzebuje jakieś rady - kiedy jeść i ile jeść. Bo jem w pracy dość nieregularnie ale staram się nie zapychać. Coś czytałem, że co trzy godziny jeść delikatnie i się nie zapychać. Od jutra postaram się to zapoczątkowac
@pr0mateusz: Najłatwiej zainstalować sobie myfitnesspala na telefon i dodawać wszystko co się je. Przy odchudzaniu ważne jest białko, dłużej jesteś syty i tracisz mniej mięśni (schodzi więcej tłuszczu z utraconej wagi). Staraj się jeść 1.8-2g białka na kg wagi, w twoim przypadku może być trochę mniej bo są to dane dla 'suchej' masy. Ogranicz cukier, nie jedź za dużo tłuszczu, ale też nie zbijaj go do zera.
@pr0mateusz: nie ma znaczenia o której bedziesz jadł. policz zapotrzebowanie i jedz mniej, do tego staraj sie jeść nieprzetworzone produkty, wiecej zbóż, ziemniaków, kasz niż makaronów i pieczywa, mniej wędlin wiecej czystego mięsa, oczywiście słodycze i cale gotowe jedzenie i napoje słodkie odrzucadz. nie rób brzuszków NIGDY. przejdź na interwały. nie boj sie tłuszczów w diecie przez nie nie grubniesz
@pr0mateusz: Ograniczasz tzn? co ? raz na tydzien tylko jesz ? Te rzeczy które niby ograniczasz trzeba wyeliminować z diety. Nawet nie musisz dokładnie liczyc kalorii jeśli dopiero zacząłeś przygodę z odchudzaniem wystarczy jesc co 2-3 h dobrze zbilansowane posiłki i nie duże posiłki i na początek wystarczy.
@kisielpl: Ograniczam tzn., że kilka miesięcy temu piłem piwko/a codziennie po pracy, teraz pije jedno w tygodniu:) mcdonaldy mi się nie zdarzają a białe pieczywo tylko jak jestem u rodziców i mamcia zrobi kanapkę.
Plan mam taki: Rano na śniadanie serek wiejski z bułką pełnoziarnistą o 8, o 11 kolejna bułka, o 13 kolejna i dopiero o 16 zjem obiad. Potem siłownia (interwały spróbuje). Na kolacje jajka lub płatki (ostatni posiłek
@pr0mateusz: Po treningu siłowym rób lepiej cardio biegasz 30-50 min ze stałym tętnem. Moim zdaniem jesz za dużo tych bułek. Rano najlepiej omleta( jajka+płatki owsiane tylko) a najlepiej omlte 100g płatków + 6 jajek z czego tylko 3 zółtka i dzielisz go na pół 1 połówke rano 2 potem, potem sałatka z kurczakiem plus jakies 50 g makaronu pełnoziarnistego i to najlepiej przed treningiem po treningu ryz i kurak ew. inne
@RBNG: Co ty #!$%@? jak ma brzuszków nie robic ma #!$%@?ć ale areoby są ważniejsze. Cwiczenia na mieście brzucha są bardzo ważne odpowiadają za postawę, wzmacniają korpus no i bądź co bądź bez cwiczenia tych mięsni zajebistego 6-pak nie zrobisz.
@pr0mateusz:
1) Wagę ciała regulujesz w kuchni. Nawet osoba niećwicząca może schudnąć o ile nie problemów endokrynologicznych. Ja teraz robię korektę wagi ciała i moja waga idzie w dół 1kg na tydzień. Do obliczania kalorii przyda się jakaś aplikacja. Ja mam myfitnesspal, liczę kalorię oraz makro i to działa.

2) Jeżeli zaczynasz to mam nadzieję że robisz trening całego ciała, taki trening jest dobry dla początek czyli około 10 -
@Fastboot: @kisielpl: Dzięki chłopaki. Widzę, że macie pojęcie o czym piszecie. Dziś pierwszy dzień diety (4 bułki, serek wiejski i koktajl bananowo truskawkowy homeMade). O 16 dopiero na obiad brązowy makaron. Wieczorkiem troche potruchtam. Akurat pod moją chatą zrobili mega duży plac do street workout, więc profit jest. Muszę tylko nauczyć się z niego korzystać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pr0mateusz: O ile tego nie znasz to powinieneś zacząć od tego: http://www.fiteligent.pl/fitstart/

1) Pisząc trening "całego ciała" mam na myśli ćwiczenia siłowe a nie aeroby. Aeroby redukują mięśnie a Ty ich właśnie potrzebujesz, rób ćwiczenia siłowe i najważniejsze skoncentruj się na technice. Możesz dodać interwały ale według mnie zrzucanie dużych ilości tkanki tłuszczowej na zimę może być trudne. Nie katuj się aerobami! To nie tym polega. Trening siłowy poprawi Twój metabolizm
Fastboot - @pr0mateusz: O ile tego nie znasz to powinieneś zacząć od tego: http://www...

źródło: comment_Rw70RqFldO1hZOOxqtI0to9muKEJ2Vjy.jpg

Pobierz
@kisielpl: przeciez brzuszki to jest rak, poczytaj sobie o tym
wiecej partii ciala psujesz niz ci te brzuszki dadza, mozna owszem popracowac nad miesniami brzucha ale nie na boga robiac brzuszki
ciezki martwy ciag i przysiady wystarczaja na wzmocnienie brzucha na tyle zeby utrzymac odpowiednia postawe ciala