Wpis z mikrobloga

@Pan-K: To, że to chory pomysł żeby zabierać jednym a rozdać innym tylko dlatego że ma gówniaka.


@Patres: @Patres: zapewniam Cie że nie ma tego w żadnym podręczniku. Za to korwin o tym pieprzy. Teraz korwin będzie naczelnym specjalista od ekonomi opozycji ? xdddddddddddddddddd
@Pan-K
@patres
Tu nie chodzi o samą redystrybucję pieniędzy z bogatych na biednych.
Istota sprowadza się do skuteczności tego instrumentu w realizowaniu celu.
Celem jest zwiększenie liczby urodzeń. Grupy, które są potencjalnymi odbiorcami tego świadczenia możemy podzielić następująco:
1. Ci co planuję mieć dziecko. - ich nie trzeba przekonywać
2. Ci co nie planują, a będą mieć. - ich nie trzeb przekonywać
3. Ci co "zastanawiają się".
czyli jedyna grupa do których
@Nimdokai: w dużej ilości przypadków nie jest nawet problemem kasa co problem opieki na dzieckiem. Jedno może rozwiązać drugie, ale grono ludzi nie wyobrażam sobie by dzieckiem zajmował się cały czas ktoś obcy.
@Nimdokai: wiem jaki jest założony cel. pytałem kolesia co na to ekonomia i się nie doczekałem odpowiedzi.

@Zawsze_Jest_Pora:

Dla ludzi którzy zarabiają 2-3k, 500zł jest to kwota która da pewnego rodzaju bezpieczeństwo. Rozmawiałem ze sporą grupą znajomych którzy już mają dziecko i powiedzieli mi że gdyby dostawali 500 na drugie to nawet by się nie zastanawiali nad potomkiem. A są to zwykli,normalni ludzie którzy pracują, część ma całkiem dobre zawody
@Pan-K:

Kuce nie potrafią dostrzec jednego celu, który przyświeca tej idei - pomyśl sobie @Patres ile pieniędzy oddadzą w podatkach w przyszlosci te gówniaki - gwarantuje ze duzo wiecej niż 500zł x 12miesiecy x 18lat. No ale kuc zaraz wyskoczy ze hurr durr ze patologia ze nigd nie bedzie pracowal, kazdy kiedys musi albo skonczy na ulicy a jakos nie zauwazylem zeby wiecej bylo bezdomnych x)

pzdr